piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Jak działa Szkoła w Chmurze?

Data:

- REKLAMA -

Mimo, że rekrutacja do szkoły skończyła się w sierpniu (w tym także, jeśli chodzi o Szkołę w Chmurze), a do września 2024 roku, tym samym do rozpoczęcia nowej klasy, zostało tak naprawdę wiele czasu, warto już teraz, zapoznać się z ofertą Szkoły w Chmurze. Na czym polega kształcenie w takim, domowym systemie? Co jest bardziej korzystne dla naszego dziecka? Kiedy warto wybrać edukację zdalną? Jak wygląda ocenianie w takim trybie nauczania oraz jak wyglądają same egzaminy? W końcu jakie są plusy, a jakie minusy „uczęszczania” do takiej szkoły? Co warto wiedzieć na temat właśnie takiego nauczania?

Szkoła w Chmurze to innowacyjna placówka edukacyjna wspierająca edukację domową. Uczniowie mają dostęp do platformy edukacyjnej z kartami pracy, a egzaminy odbywają się online lub stacjonarnie. Brak lekcji online, daje uczniom swobodę w organizacji nauki. Maturzyści mają więcej czasu na przygotowanie do egzaminów. Rodzice korzystają z Przestrzeni Rodzica. Rekrutacja odbywa się online poprzez formularz na stronie szkoły. Kryteria przyjęcia są elastyczne, ale decyduje kolejność zgłoszeń i odpowiedzi na pytania kwalifikacyjne. Szkoła nie pobiera opłat, ale rodzice mogą deklarować dobrowolną składkę. Miejsca są ograniczone, a rekrutacja odbywa się w turach. Decyzje o przyjęciu wysyłane są do trzech tygodni od złożenia wniosku. Szkoła otwarta jest dla uczniów szkół podstawowych, liceum, technikum, szkół artystycznych i branżowych do 18. roku życia. Aby dołączyć, wypełnij formularz rekrutacyjny na stronie szkoły. Warto tutaj dodać, że taka szkoła przyjmuje nowych uczniów wyłącznie do końca sierpnia kolejnego roku.

Szkoła w Chmurze to nic innego, jak nauczanie domowe. Co więcej uczeń zapisany do tej niepaństwowej placówki ma do dyspozycji platformę edukacyjną, łącznie z kartami pracy ze wszystkich przedmiotów. Zawarte są w nich zagadnienia z podstawy programowej, które każdy dzieciak może ale nie musi wypełniać. Ale za to, obowiązkowe są egzaminy – ustny oraz pisemny. I każdy uczeń ma tutaj do wyboru – albo zrobić to zdalnie, albo osobiście w konkretnej placówce. A poza tym, dzieci mają pełny dostęp do konsultacji online z wszystkich przedmiotów, których się uczą w danym roku.

W Szkole w Chmurze nie ma zajęć ani lekcji przez internet o ustalonych godzinach, dniach i porach. Konkretne dziecko, uczące się w takim trybie może przerabiać materiał kiedy chce. A to oznacza, że sam wybiera, z których przedmiotów uczy się każdego dnia.

A rodzic, który chce, aby jego pociecha w taki sposób właśnie się uczyła, może złożyć wniosek o przyjęcie swojego dziecka do takiej szkoły. A wymaganiami są – polski adres zamieszkania. Kandydat czy kandydatka nie może mieć też skończonych 18 lat, czyli nie może być dorosłe. Poza tym to może być uczeń obojętnie jakiej innej szkoły – liceum, podstawówki, czy technikum, albo szkoły artystycznej. Warunkiem przyjęcia jest także otrzymanie promocji do następnej klasy, w swojej poprzedniej szkole. Rodzic musi także wypełnić prawidłowo wniosek oraz przesłać potrzebne dokumenty razem z formularzem. Co więcej taka edukacja jest darmowa.

Nauczanie to ma jednak swoje zalety i wady. Na pewno plusem przejścia na taki tryb jest posiadanie więcej czasu na przykład na zajęcia dodatkowe. Maluch czy nastolatek ma okazję dobrze poznać przerabiany materiał, poświęcając na niego tyle czasu, ile chce, aż zrozumie konkretny temat. Niestety dziecko ucząc się zdalnie, w domu nie ma bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, takiego jaki by był, gdyby chodziło normalnie do szkoły. Dana pociecha nie ma też okazji do współpracy z innymi dziećmi, zabaw w gry zespołowe czy wyjazdów na szkolne wycieczki. A poza szkołą o dobre relacje trudniej jest nawiązać. Mimo wszystko, dziecko nawiązuje lepsze relacje z rodzicami i dostosowuje system nauki do swoich indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...