poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rozpoczyna Się Remont Kładki Ojca Bernatka od 5 Lutego. Sprawdź Szczegóły Prac!

Data:

- REKLAMA -


„W poniedziałek, 5 lutego, rozpoczną się prace związane z wymianą zniszczonych balustrad na kładce o. Bernatka. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu będą miały wpływ jedynie na pieszych. Remont balustrad na kładce o. Bernatka był długo oczekiwany, ale wreszcie nadchodzi. Oficjalnie ogłoszono, że prace rozpoczną się w poniedziałek (5 lutego).

W ramach prac na kładce o. Bernatka zostaną wymienione wypełnienia przęseł balustrad – siatka zostanie zastąpiona pionowymi elementami szczeblinkowymi ze stali nierdzewnej. Ma to zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Roboty zostaną przeprowadzone w dwóch etapach:

  • W pierwszym, od poniedziałku, 5 lutego, przebudowana zostanie balustrada przy ciągu dla pieszych (od strony mostu Powstańców Śląskich). W tym czasie ruch pieszy zostanie skierowany na drogę dla rowerów, położoną po drugiej stronie obiektu.
  • W drugim etapie, którego realizacja planowana jest na III kwartał tego roku, remontowane będą balustrady przy drodze dla rowerów (od strony mostu Piłsudskiego). Pierwszy etap prac remontowych będzie kosztować około 670 tys. zł.

Co z kłódkami? Decyzja, co zrobić z zamontowanymi na kładce kłódkami przez zakochane pary, ma zostać podjęta jeszcze w tym roku.

W czerwcu i lipcu 2022 r. mieszkańcy Krakowa przesłali ponad 600 pomysłów na zagospodarowanie kłódek. Stały się one integralną częścią kładki praktycznie od samego początku jej istnienia.

Propozycje mieszkańców obejmowały różne pomysły, takie jak zdjęcie kłódek i poddanie uzyskanego surowca recyklingowi, wsparcie celów charytatywnych ze środków z ich sprzedaży, stworzenie rzeźby lub serii rzeźb z przetopionych kłódek o tematyce związanej z miłością czy przeniesienie kłódek w inne miejsce.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...