piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

„Unikatowe Widowisko Dronów w Gdyni: Technologia Horyzontów na 98. Urodziny Miasta”

Data:

- REKLAMA -


Największy Spektakl Dronów w Polsce: Gdynia Świętuje 98. ,,Urodziny Pod Niebem”

Z okazji 98. rocznicy urodzin Gdyni,

miasto szykuje się na spektakularne widowisko, które ma szansę stać się największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Niebo nad plażą Śródmieście będzie sceną dla 250 dronów, które w synchronizowanym tańcu świateł stworzą fascynującą iluminację.

– Przygotowaliśmy coś niezwykle szczególnego – opowieść o naszym mieście. Ta opowieść będzie przedstawiona poprzez podniebny pokaz dronów świetlnych, które będą prezentować 8 różnych figur nawiązujących do historii miasta. Towarzyszyć temu będzie narracja o naszym mieście.

BARTOSZ BARTOSZEWICZ, WICEPREZYDENT GDYNI DS. JAKOŚCI ŻYCIA.

Świętowanie ma być nie tylko okazją do radosnego przeżywania kolejnego roku istnienia miasta, ale także prezentacją unikalnej historii Gdyni w formie ośmiu trójwymiarowych figur, które rozkwitną na nocnym niebie. To widowisko nie tylko wizualne, ale także dźwiękowe, ponieważ narracja i muzyka będą integralną częścią przedstawienia.

Wartościowy punkt obserwacyjny dla tego niezwykłego spektaklu to Strefa Widza, ulokowana w okolicy pomnika gdyńskich rybek na bulwarze. To z tego miejsca widzowie będą mogli cieszyć się najlepszym widokiem na taniec świateł dronów. Organizatorzy zalecają przybycie kilka minut wcześniej, ponieważ pokaz odbędzie się 10 lutego o godzinie 19:00 i potrwa około 10 minut.

Ponadto, aby uczynić przeżycie jeszcze bardziej wyjątkowym, przygotowano Strefę Widza z podkładem muzycznym, który dodatkowo wzbogaci wrażenia z widowiska.

Nie zapomniano również o logistyce, ponieważ pokaz obejmuje całkowite wyłączenie z ruchu pieszego obszaru lądowiska i pokazu dronów. To gwarantuje, że uczestnicy będą mogli skupić się na magicznym spektaklu bez żadnych przeszkód.

Warto jednak zaznaczyć, że warunki atmosferyczne są istotnym elementem tego wydarzenia. W przypadku złej pogody, takiej jak intensywne opady deszczu czy wiatr przekraczający 6 m/s, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia pokazu na kolejny dzień. Informacje na ten temat będą dostępne na bieżąco, by każdy zainteresowany mógł śledzić aktualności.

Jako dodatkowy element, organizatorzy podkreślają całkowity zakaz korzystania z dronów i innych urządzeń latających w wyznaczonym obszarze w trakcie wydarzenia. To zapewni płynność i bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników.

Podsumowując, Gdynia obchodzi swoje urodziny nie tylko z rozmachem, ale również z nowatorskim podejściem do celebracji, łącząc wrażenia wizualne i dźwiękowe, co sprawi, że to wyjątkowe wydarzenie zapadnie w pamięci mieszkańców i gości miasta.”

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...