poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje rewolucję w programie nauczania.

Data:

- REKLAMA -

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rewolucyjne zmiany w systemie nauczania, kładąc nacisk na edukację zdrowotną i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wiceminister Edukacji, Katarzyna Lubnauer, ujawniła w Radiu Jedynka, że planowane jest włączenie tych zagadnień do kierunków edukacyjnych państwa, skierowanych do uczniów klas I-III.

Zaskakującym elementem nowego podejścia jest współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP) w prowadzeniu praktycznych zajęć z pierwszej pomocy. MEN zakłada, że to partnerstwo znanego charytatywnego projektu przyczyni się do efektywnej nauki udzielania pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych.

Celem ministerstwa jest nie tylko przekazanie konkretnych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, ale także promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci. Zmiany mają więc wpłynąć na kształtowanie prozdrowotnych nawyków już od najwcześniejszych lat edukacji, co z kolei może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa.

właśnie dzięki takiemu przygotowaniu w szkole dzieci potrafiĄ zadzwonić pod 112, podać swój adres i powiedzieć, gdzie potrzebna jest pomoc. – Chcemy, żeby to było powszechne – podsumowała Katarzyna Lubnauer.

Źródło informacji:TVN24

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...