piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją

Data:

- REKLAMA -

W związku z utrzymującym się zagrożeniem nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej.

Celem tego działania jest zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz porządku publicznego. Przywrócenie kontroli granicznej na odcinku granicy państwowej z Republiką Słowacką będzie obowiązywać w okresie od 2 lutego do 2 marca 2024 roku.

Nadal prowadzi się kontrole graniczne jedynie przy wjeździe ze Słowacji do Polski, skupiając się nie na ruchu turystycznym. Obowiązujący zakres ruchu granicznego został utrzymany w istniejących przejściach granicznych, z możliwością przekroczenia granicy w 17 punktach drogowych, 3 kolejowych oraz 2 pieszych. Szczegółowy wykaz aktywnych przejść znajduje się w załączniku.

W wyjątkowo uzasadnionych przypadkach Komendant Główny Straży Granicznej może zezwolić na przekraczanie granicy państwowej przez osoby i środki transportu w innych lokalizacjach. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej Straży Granicznej.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...