piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rozdanie Bestsellerów Empiku odbędzie się już 13 lutego z transmisją w internecie!

Data:

- REKLAMA -

Bestsellery Empiku to nagrody Empiku przyznawane najlepiej sprzedającym się w minionym roku książek, filmów, płyt, gier albo czasopism. W latach 1999–2007 nagrody te nosiły nazwę „Asy Empiku”. Pierwsze Asy Empiku za rok 1999 wręczono 24 stycznia 2000 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2008 roku zmieniły nazwę i od tamtej pory nazywają się „Bestsellerami Empiku”. W tym roku, rozdanie nagród także się odbędzie i to już niedługo, bo 13 lutego 2024 roku, czyli za równy tydzień, za siedem dni.

Podsumowując rok pełen kulturalnych zachwytów, 13 lutego odbędzie się gala Bestsellerów Empiku 2023, prezentująca najmocniej ekscytujące książki, albumy muzyczne, produkcje audio i filmy. Warto zauważyć, że oprawa muzyczna gali znajdzie się w rękach utalentowanego producenta Michała FOX Króla, a na scenie pojawią się artyści takie jak Daria Zawiałow, Kortez, Nosowska, Brodka czy Kwiat Jabłoni.

Bestsellery Empiku istnieją już od 25 lat i pełnią rolę barometru kulturalnych trendów, opierając się wyłącznie na wynikach sprzedaży. W tym roku wprowadzono pewne zmiany, takie jak zmiana nazwy Kultury Cyfrowej na Audio, aby lepiej odzwierciedlić jej specyfikę. W Muzyce rozdzielono kategorie Rock i Pop, natomiast w Filmie połączono dwa ważne kanały – sprzedaż nośników fizycznych w Empiku i wyniki oglądalności w Multikinie wśród użytkowników Empik Premium.

Nominacje w 13 kategoriach ogłoszone zostały w połowie stycznia, a Bestsellery przyjrzą się także młodym, zdolnym twórcom, nominując ich do Odkryć Empiku w Muzyce, Literaturze i Filmie. Twórcę Roku zostaną wyłonieni w kategoriach Pisarka/Pisarz, Artystka/Artysta Muzyczny Roku, a także nowej kategorii – Twórca Internetowy Roku.

Głosowanie na ulubieńców polskiej publiczności będzie trwać od 5 do 13 lutego poprzez aplikację mobilną Empiku. Transmisję gali Bestsellerów Empiku 2023 będzie można śledzić na antenie TVN oraz w streamingu na empikowym kanale na YouTube i Facebooku, obejmując relacje zza kulis, wywiady, komentarze na gorąco i występy muzyczne. Gospodarzami transmisji internetowej będą Julia Wieniawa, Aleksandra Domańska i Damian Tkaczuk, a galę telewizyjną poprowadzi Marcin Prokop. Cała transmisja online będzie tłumaczona symultanicznie na język migowy, kontynuując tradycję z poprzednich lat.

Źródło: https://www.empik.com/bestselleryempiku

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...