poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kolumny pojazdów wojskowych wyjadą na drogi

Data:

- REKLAMA -

Od poniedziałku 12 lutego 2024 roku, na drogach w całym kraju, odbędzie się ruch kolumn pojazdów wojskowych związany z wojskowymi ćwiczeniami o kryptonimie STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

Ćwiczenia te, zgodnie z programem szkolenia Sił Zbrojnych RP, będą trwały od połowy lutego do końca maja, obejmując wzmożony ruch pojazdów wojskowych na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych.

Przejazdy kolumn będą wykorzystane do szkolenia sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych i współpracy z państwami gospodarzami. Organizacja ruchu będzie starannie skoordynowana, aby minimalizować utrudnienia, z eskortą Żandarmerii Wojskowej i regulacją ruchu przez Wojsko Polskie i Policję.

Kierowcy są proszeni o ostrożność i nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe w kolumnie. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Dodatkowo, społeczeństwo zostaje wezwane do ochrony danych i niepublikowania informacji związanych z ruchem wojskowym, aby unikać potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa i obronności.

W pierwszej połowie 2024 roku NATO przeprowadzi ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24, gdzie Polska pełni rolę państwa-gospodarza. Ćwiczenia te, o charakterze defensywnym, nie są skierowane przeciwko żadnemu konkretnemu państwu, obejmują także ćwiczenie narodowe DRAGON-24.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...