wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Dziś w Krakowie odbył się Bieg Walentynkowy. To bardzo popularna impreza!

Data:

- REKLAMA -

W tym roku, już po raz ósmy, w Krakowie, z okazji zbliżających się, kalendarzowych walentynek, przygotowano nie tylko dla zakochanych par, ale też singli specjalną sportową akcję, a mianowicie Bieg Walentynkowy. Cała trasa do przemierzenia liczyła 5 kilometrów, a maksymalnym czasem, w ciągu którego należało pokonać drogę było 50 minut. Cała sportowa impreza odbyła się dzisiaj, 11 lutego w niedzielę.

Bieg przyciągnął jak zwykle, sporo osób i został zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki”. A oprócz zajęć sportowych, na wszystkich uczestników – biegaczy – amatorów, czekało wiele innych atrakcji, w tym ciekawe konkursy i konkurencje z nagrodami (między innymi na najlepsze przebranie walentynkowe). Także wszyscy, którzy brali udział w biegu mogli skosztować pysznego ciasta z kremem – WZ-ki. Gwarantowana była na pewno wspaniała zabawa. Cóż – bieg już za nami, a my prezentujemy jego zwycięzców oraz relacjonujemy całą akcję.

Warto także dodać, że w konkursie sportowym mogli brać udział wszyscy, bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania w biegu, doświadczenia w tym sporcie czy wytrenowania. Impreza bardziej miała charakter rekreacyjny, w którym liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a nie zajęte miejsce. Dodatkowo, pary, które brały udział w biegu, który jest już za nami i prawdopodobnie odbędzie się dopiero za rok, mogły być podczas rozgrywek sportowych połączone ze sobą krótką tasiemką.

Bieg ten oprócz amatorów w tym sporcie, zrzeszył również i sportowców, którzy na co dzień trenują jogging. A na najszybsze osoby, czekały nagrody w kilku kategoriach – kobiety, mężczyźni, single, pary, a także małżeństwa. W tym roku, brała również w zawodach para – Bartosz Zając i Paulina Gaj, która może się pochwalić trzykrotnym mistrzostwem w tym konkursie, w poprzednich latach. Jak co roku na podium stają najszybsi, a w tym – 2024 roku byli to w kategorii męskiej –

1. Rafał Sułkowski (Limanowa) 14.58,73

2. Łukasz Kapłon (Rabka) 16.17,05

3. Michał Suchan (Kraków) 16.17,85.

Z kolei jeśli chodzi o kobiety, na podium znalazły się:

1. Paulina Kicilińska (Lipinki) 17.54,89

2. Agnieszka Cader (Zabierzów) 18.14,29

3. Izabela Suder (Kraków) 18.54,25

Bieg Walentynkowy wpisał się już od wielu lat w tradycję tego miasta. Jest on bardzo popularny wśród mieszkańców właśnie Krakowa. To nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale też jest to przede wszystkim wspaniała zabawa. Mówi się nawet, że jest to największa impreza tego typu w całym naszym kraju. A celem konkursu jest oczywiście w nieco oryginalny sposób uczczenie święta zakochanych.

„Nieodmiennie naszym celem jest propagowanie aktywności sportowej wśród mieszkańców Krakowa. Bieg Walentynkowy ma jednak niecodzienny charakter. Jest niebanalnym sposobem na spędzenie święta zakochanych dla wielu ludzi. Co roku biorą w nim udział osoby w najróżniejszym wieku, zakochani, single i całe grupy biegowe. Razem tworzymy jedną kolorową grupę, która tego jednego dnia w lutym rozwesela centrum Krakowa”

 – mówi Rafał Oświęcimka, prezes Stowarzyszenia ITMBW.

Na biegu, wystartowało ponad 1200 osób, osiągając pełny limit wszystkich uczestników. Chyba nie trzeba zgadywać, że to właśnie Kraków jest najbardziej romantycznym miastem w całej Polsce. Trasa organizowanego biegu znajdowała się w centrum tego miasta. I była ona nietypowa, bo wyglądała jak serce. Wiodła przede wszystkim przez ścieżki Parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Do tego, uczestnicy otrzymali na starcie numer startowy razem ze specjalnym chipem, który służył do pomiaru czasu, a także każdy biegacz dostał opaskę do biegania z kultowym już hasłem „all you need is RUN!”

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2016 roku i przyciągnęła blisko 700 uczestników. Rok później, było to już tysiąc osób, a w latach 2018 – 2020, liczba biegaczy wynosiła 1300 osób. Sportowcy pokonali trasę w kształcie serca, a partnerem wydarzenia była miejska kampania sportowo-rekreacyjna „Kraków w formie”.

Źródło: https://www.krakow.pl/, https://itmbw.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...