piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Grodzisk Mazowiecki, obok Warszawy zaprasza do planetarium z kosmicznymi pokazami!  

Data:

- REKLAMA -

Grodzisk Mazowiecki leży w pobliżu, niedaleko Warszawy i już teraz zaprasza do odwiedzania licznie przez wszystkich nowopowstałego planetarium. Uroczyste otwarcie tego miejsca odbyło się 4 lutego, w niedzielę i przyciągnęło sporo osób, głodnych kosmicznych pokazów. Co przygotowano w tym miejscu dla wszystkich zwiedzających, obojętnie w jakim wieku – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych?

W planetarium w Hali Widowiskowo-Sportowej CAIIS powstało miejsce pełne wspaniałych atrakcji. Znajduje się ono przy ul. Sportowej 29. I tam też utworzono Salę Kopernik, która jest nowa i dostępna od prawie początku lutego i już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, od przeszło tygodnia.  A co można tam znaleźć? Planetarium funkcjonowało już nieco wcześniej. Dobudowano do niego specjalną salę edukacyjną, w której znajduje się teraz kino sferyczne. Można obserwować tutaj także wirtualne pokazy nieba, oraz można zobaczyć filmy edukacyjne, w 3D. Za pomocą tzw. okularów stereoskopowych można oglądać niesamowite i robiące ogromne wrażenie obiekty na niebie, w tym księżyc w zbliżeniu, w wersji 3D.

Puki co, przygotowano dwa filmy dostępne do oglądania dla dorosłych oraz dzieci. Dodatkowo funkcjonują tutaj kioski edukacyjne a także symulator. Ta druga atrakcja pozwala wcielić się w astronautów ratujących naszą planetę.

W planach jest wybudowanie kina 5D. Zatem będą stworzone ruszające się fotele, a dzięki specjalnym okularom, będzie można przenieść się w kosmos, wspaniale się bawiąc i przeżywając niezapomniane, nowe, doświadczenia.

Obiekt ten zaprasza szczególnie dzieci od 5 roku życia oraz młodzież, na atrakcje, zgodne z podstawą programową MEN. Pracownicy tego miejsca, pokażą między innymi jak działa Układ Słoneczny, co to jest Droga Mleczna, lub jakie cechy mają po kolie planety we Wszechświecie. Do tego, odkryjemy, jak wygląda tak naprawdę powierzchnia Słońca, przez specjalny teleskop słoneczny oraz okularu słoneczne. Cena za jeden bilet wstępu dla jednego uczestnika to tylko 20 zł, a pokazy trwają 90 minut i odbywają się one w 30-osoobwych grupach.

Funkcjonuje tutaj także obserwatorium. Położona na wysokości 28 metrów n.p.t. kopuła astronomiczna stanowi integralną część całego tego miejsca. Możemy przybliżyć się do gwiazd, planet, oraz wszystkich innych obiektów na całym niebie za pomocą teleskopu. To oczywiście nie wszystko, ale jeśli przyjedziesz do tego miejsca, sprawdzisz co jeszcze przygotowało to planetarium. Na pewno będzie warto!

Źródło: https://caiis.grodzisksport.pl/, https://www.eska.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...