piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Jak Bieruń oraz Tychy obchodzą walentynki?

Data:

- REKLAMA -

Specjalnie udekorowany i przyozdobiony autobus św. Walntego w czerwone serduszka powstał, z okazji zbliżających się Walentynek i kursuje na trasie – Bieruń  – Tychy, wprawiając wszystkich pasażerów w romantyczny klimat oraz nastrój. Ale to oczywiście nie wszystko. Przejechać się nim będzie można było wczoraj 11 lutego, a także 14 lutego – w dniu zakochanych.

Dodatkową atrakcją jest możliwość zrobienia w nim sobie „selfie” – zdjęcia przy takich śląskich napisach, jak – „Dej kusika” czy „Jo Ci przaja”, albo „Nie ma mnie na Tinderze, ale znajdziesz mnie w Bieruniu”, lub „Zakochaj się w Bieruniu – gwarancja świetnej zabawy!”. Do tego hostessy będą tego dnia w tym autobusie rozdawały bieruńskie, charakterystyczne dla tego regionu słodkości. Także w najbliższą środę, autobus ten o godzinie 11:40 stanie na bieruńskim rynku. W evencie tym udział wezmą władze obu miast – Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia oraz Maciej Gramatyka – pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tychy.

W tym czasie, w okresie walentynek właśnie rynek oraz ulica Krakowska właśnie w Bieruniu zamienią się w kolorowy jarmark, gdzie na kramach można otrzymać wiele walentynkowych słodkości, rękodzieła i przedmiotów w kształcie serca, w tym charakterystyczne dla regionu bieruńskie całuski – biszkoptowe ciasteczka z adwokatowym nadzieniem, pokryte czerwoną polewą. Bieruń walentynki zawsze obchodzi w huczny sposób, a to za sprawa tego, że miejscowość ta ma swojego patrona – właśnie św. Walentego. W tym, 2024 roku, dlatego, że 14 luty wypada w środę popielcową , największe uroczystości zostały przeniesione właśnie na niedzielę, 11 lutego. A ta impreza jest już za nami.

Mieszkańcy Bierunia i Tychów mają możliwość zatem świętowania Dnia Zakochanych w wyjątkowy i niecodzienny sposób. Przy tej okazji warto wspomnieć, że walentynki w Bieruniu to coś więcej niż tylko święto zakochanych. W Bieruniu znajduje się nawet zabytkowe drewniane sanktuarium pod wezwaniem tego świętego, przez mieszkańców pieszczotliwie nazywane Walencinkiem. Bieruń też co roku staje się miejscem uroczystego odpustu ku czci swojego patrona.

Źródło: https://dziennikzachodni.pl/, https://tychynews.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...