piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowe przejście dla pieszych na granicy Zaspy i Wrzeszcza w Gdańsku

Data:

- REKLAMA -

W bieżącym roku na skrzyżowaniu ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej w Gdańsku planowane jest utworzenie nowego przejścia naziemnego, mającego istotnie ułatwić komunikację w tej okolicy.

Prace związane z tym projektem mają zostać zrealizowane w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy. To kolejna inwestycja, która przyczyni się do poprawy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych oraz opiekunów z dziećmi, umożliwiając im swobodne przemieszczanie się przez jedną z głównych arterii miasta.

Nowe planowane przejście dla pieszych ma być zlokalizowane w okolicach skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Dzięki niemu piesi będą mogli bezpiecznie przechodzić na peron tramwajowy. Dodatkowo, w ramach tego zadania, przewiduje się stworzenie przejazdu rowerowego przez torowisko. Cały teren będzie odpowiednio oświetlony i wyposażony w system odwodnienia. W bezpośrednim sąsiedztwie przejścia planowane jest także zasadzenie nowego trawnika.

W kwietniu 2022 roku zostało uruchomione nowe przejście naziemne przez Wały Jagiellońskie w okolicach Bramy Wyżynnej. To nie tylko zwiększyło poziom bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, lecz także wpisuje się w konsekwentnie realizowaną politykę miasta dotyczącą przywracania obszarów Śródmieścia dla pieszych.

W ostatnich latach zrealizowano także budowę przejść na Podwalu Przedmiejskim, przy ulicy Łąkowej i Chmielnej, a także w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo, 5 lutego ogłoszono przetarg na budowę nowego przejścia przy dworcu Gdańsk Główny.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...