piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Tramwaje w Łodzi wracają na swoje stare trasy

Data:

- REKLAMA -

Zgodnie z harmonogramem, w poniedziałek (12 lutego) tramwaje linii 2, 3, 6 i 11 powinny ponownie kursować w centrum miasta od godzin porannych. Ulica Zachodnia będzie ponownie dostępna dla nich, a w ciągu kilku tygodni sytuacja ulegnie poprawie również dla kierowców i pieszych.

Minęły dwa tygodnie ferii, a drogowcy skorzystali z tego czasu, aby przeprowadzić istotne prace na skrzyżowaniu ul. Zachodniej z ul. Legionów. Konieczne było usunięcie tymczasowego torowiska wahadłowego, zamontowanie nowych szyn do istniejących torów oraz rozwieszenie trakcji, która musiała być podłączona do sieci.

W niedzielę (11 lutego) przeszedł przez ul. Zachodnią i nowe torowisko tramwaj testowy MPK Łódź. Podczas tej jazdy dokładnie sprawdzono stan nowej sieci – wysokość zawieszenia, napięcie trakcyjne oraz współpracę z pantografem. Przeprowadzono także testy nowego torowiska, sprawdzając krzyżaki, przejazdy i zwrotnice. Testy szyn i trakcji zakończyły się pomyślnie, zgodnie z planem, a od poniedziałku (12 lutego) tramwaje wracają na trasy, kursując ul. Zachodnią.

Skrzyżowanie nadal przez kolejne kilka tygodni nie będzie w pełni dostępne dla pieszych i kierowców. Zespół pracujący nad przebudową ul. Legionów będzie kontynuował prace remontowe na tym obszarze. Ruch samochodowy ma zostać przywrócony na dwie jezdnie ul. Zachodniej już na początku marca, jednakże tylko na nitkach znajdujących się od strony chodników (te zlokalizowane po stronie torowiska pozostaną wyłączone ze względu na budowę podwójnych przystanków tramwajowych). W podobnym terminie planowane jest również przywrócenie ruchu pieszych przez skrzyżowanie wzdłuż ul. Legionów, czyli od pl. Wolności do ul. Gdańskiej.

Zmianie ulegną:

  • trasy linii 2, 3, 6, 11, 18, 57 i 59 (powrót do przebiegów sprzed 29 stycznia),
  • rozkłady jazdy linii 5, 8, 17 i 96,
  • przywrócone zostanie kursowanie linii 19, 
  • zawieszone zostaną linie Z, Z5, Z11 i Z59, które stanowiły objazdy dla tramwajów na ul. Zachodniej.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...