wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Lublin zaprasza na spacery pod nazwą „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”

Data:

- REKLAMA -

Lublin leży w południowo-wschodniej części Polski i zaprasza już teraz wszystkich jego mieszkańców oraz turystów na organizowane edukacyjne, niedzielne spacery po mieście! Właśnie niedziela jest idealnym czasem na takie przechadzki – wszyscy mają wtedy wolne. Możliwość poznania historii tego miasta w połączeniu ze spędzeniem popołudnia aktywnie, ciekawie i oryginalnie na świeżym powietrzu to idealny pomysł.

Pierwszy taki niedzielny spacer odbędzie się z Przewodniczką Inspiracji – Agnieszką Malinowską-Mikołajczyk. Jest to otwarta wędrówka ulicami Lublinami, na którą nie trzeba się wcześniej zapisywać, ani wykupywać biletów. Najbliższy taki spacer odbędzie się już w niedzielę – 18 lutego i wystartuje o godzinie 11:00 przed południem. A miejscem zbiórki będzie kamienica Konopniców, przy ul. Rynek 12.

Podczas organizowanego marszu, między innymi wszyscy jego uczestnicy dowiedzą się, gdzie obecnie znajdują się relikwie św. Walentego, albo w którym kościele słynny polski pisarz Bolesław Prus ożenił się. Wycieczka przejdzie ulicami miasta, najpiękniejszymi kamienicami w całym Lublinie.

„Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji” to nowy cykl spacerów tematycznych skierowanych do turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Lublina, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat miasta. W każdym miesiącu odbędzie się jeden niedzielny spacer o charakterze otwartym i bezpłatnym, który będzie dotyczył innego zagadnienia z historii i życia Lublina. Uczestniczkami i uczestnikami wydarzeń mogą być osoby w każdym wieku, a tematy przewodnie poszczególnych spotkań zostały opracowane tak, by wykraczały poza wszystkim znane szlaki i opowieści o Lublinie.

Nieodłączną misją całego planowanego cyklu spacerów „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji” jest poszerzenie wiedzy turystów oraz mieszkanek i mieszkańców na temat Lublina i jego historii, a także promocja niezwykle szerokiej oferty Przewodniczek i Przewodników Inspiracji, którzy zostali wyróżnieni tym tytułem przez Miasto Lublin.

– Pozytywny odbiór styczniowego spaceru śladem lubelskich placów skłonił nas do uruchomienia bezpłatnego cyklu “Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”. To propozycja zarówno dla turystów, jak i samych mieszkanek i mieszkańców, którzy chcieliby poznać nowe, nieoczywiste fakty o Lublinie. W naszym mieście nadal jest wiele mało znanych, a niezwykle interesujących miejsc i historii wartych odkrycia. Jestem pewna, że Przewodniczki i Przewodnicy Inspiracji w ciekawy i niebanalny sposób opowiedzą o tym mniej znanym Lublinie oraz poprowadzą nas przez jego wyjątkowe zakątki, znajdujące się poza utartymi szlakami turystycznymi

– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Organizowany spacer w stolicy województwa lubelskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę pod hasłem „Zakochany Lublin”, a jego temat nie jest przypadkowy. W końcu wczoraj, 14 lutego obchodziliśmy walentynki. Pozostawiając w tym właśnie miłosnym klimacie na trochę dłużej, pomysłodawcy postanowili stworzyć coś specjalnego właśnie dla wszystkich lublinian. A ważne i cenne informacje o kolejnych spotkaniach będą przekazywane cyklicznie, przed terminem następnych spacerów. Warto śledzić te wiadomości i uczestniczyć nawet we wszystkich spacerach. To wspaniała okazja spędzenia niedzieli, wolnej od pracy czy też szkoły, albo uczelni i poznania ciekawej historii tego miasta, o której wielu mieszkańców nie miało tak na prawdę pojęcia.

Źródło: https://lublin.eu/, https://portalkomunalny.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...