piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zbliża się Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame w Krakowie! Będzie mnóstwo dostępnych dla wszystkich gier!

Data:

- REKLAMA -

Przed nami druga edycja BookGame, czyli Festiwalu oraz Targów Gier Planszowych z siedzibą w Krakowie. Na wszystkich uczestników, którzy wybiorą się niedługo, bo od 1 do 3 marca 2024 roku (przez trzy dni) do siedziby Expo Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9 czekać będzie mnóstwo wspaniałych atrakcji oczywiście z grami planszowymi w roli głównej. Co będzie zorganizowane w ramach imprezy?

Warto na początku nadmienić, że organizatorem wydarzenia pod nazwą BookGame jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.. Od ponad 25 lat działa ona w branży targowo-kongresowej, która organizuje między innymi Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Impreza na pewno zgromadzi miłośników i wielbicieli gier planszowych. Powierzchnia, jaką liczy to miejsce, które już za pół miesiąca będzie gościło tak wiele osób, mierzy aż 14 tysięcy metrów kwadratowych.

Organizatorzy tego wspaniałego przedsięwzięcia obiecują nieziemską zabawę. Podczas trzech dni przednich gier i zabaw, całe rodziny, młodzież oraz pojedynczy ciekawscy będą mogli wspaniale się bawić. A na zwiedzających czekać będą – najnowsze, premierowe gry planszowe do kupienia, wydawnictwa z ciekawymi książkami, zabawki edukacyjne oraz kreatywne.

A jeśli chodzi o same gry planszowe – przygotowany będzie największy taki w całej Polsce – Games Room, który mierzy 4 tysiące metrów kwadratowych. To właśnie w tym miejscu, zorganizowane będą specjalne strefy gier rodzinnych. Będzie przewidziane także coś dla graczy zaawansowanych, ale też tych amatorów, a cała ta wydzielona strefa będzie mogła pomieścić aż 1200 graczy na 300 stołach.

Co jeszcze będzie zapewnione w tych dniach? Będzie można wypożyczyć gry spośród ich tysiąca – i to dosłownie! A w całej szerokiej ich ofercie znajdą się także te białe kruki. Ale to oczywiście nie wszystko. Będzie można spotkać się „na żywo” z twórcami gier planszowych, autorami książek. Będzie także zorganizowanych wiele turniejów gier planszowych, a dla najlepszych przygotowano cenne nagrody.

A co to jest akcja „gra za grę”, jaka gra otrzyma miano najlepszej gry całych targów, co przygotowano specjalnie dla dzieciaków, oraz na jakie tematy będą się odbywały szkolenia dla bibliotekarzy, nauczycieli czy pedagogów, dowiecie się, przychodząc na targi.

Jedno jest pewne. Oferta z roku na rok się tylko powiększa. Wydawcy i producenci gier gromadzą wielu zainteresowanych, przedstawiają swoje nowości odwiedzającym, a także organizują wydarzenia i profesjonalne spotkania dla uczestników targów i gości branżowych.

Na koniec podajemy dokładne terminy targów. 1 marca (piątek) impreza rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 16. Następnego dnia, w sobotę (2 marca) wydarzenie to odbywać się będzie od 10 do 19, z kolei Games Room – od 10 do 22. Ostatni dzień imprezy, wypada 3 marca, w niedzielę, a uczestnicy wejdą na halę w godzinach od 10 do 17. Bilety wstępu są w cenie już 18 zł i można je kupić, wchodząc na stronę internetowa – https://www.eventim.pl/noapp/artist/book-game/?affiliate=PJK&utm_campaign=pikplus&utm_source=PJK&utm_medium=dp

Źródło: https://bookgamekrakow.pl/, https://pik.krakow.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...