piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt po całej Polsce. Jak możesz im pomóc?

Data:

- REKLAMA -

OTOZ Animals, (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt) to miejsce, gdzie bezdomne zwierzaki mogą znaleźć swoje miejsce, a nawet właściciela! Schronisko to, założone od wielu prowadzone jest z myślą szczególnie o kotkach i pieskach, które potrzebują właśnie schronienia. Co więcej, jest to sieć schronisk, rozmieszonych po mapie całej Polski.

I tak, znajdują się one w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce koło Wejherowa, Sompolnie, Zielonej Górze i w Bojanie. Placówka wspiera również finansowo schroniska w Bydgoszczy i Kościerzynie. Pracownicy tych miejsc apelują do wszystkich osób o dobrym sercu, by pomagały, przeznaczały na przykład różne potrzebne dla wszystkich pupili dary, w tym karmy do jedzenia, ale też inne potrzebne rzeczy, na przykład koce czy gryzaki. Warto też podarować na schroniska jeden procent podatku, albo po prostu przelać pieniądze na konto całego schroniska.

A z pozyskanych już pieniędzy odremontowano i unowocześniono schroniska, sprawiając, że warunki w jakich żyją zwierzęta – obojętnie czy psy albo koty są zwyczajnie jeszcze lepsze. Ale miejsca te w Polsce zajmują się nie tylko prowadzeniem opieki nad zamieszkałymi zwierzątkami. Do schronisk takich przyjmowane są też porzucone, często skrzywdzone pupile które potrzebują  szczególnej opieki oraz troski, często też interwencji weterynarzy. Miejsce to stale dba o to, by żyło się „mieszkańcom” schronisk coraz lepiej oraz by miały wszystko, czego im brakuje – odpowiedniego wyżywienia oraz właściwą ochronę szczególnie zimą przed chłodem.

Ale OTOZ Animals nie tylko zajmuje się prowadzeniem schronisk. Angażuje się również w akcje edukacyjne. Przeprowadzone są spotkania w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, w ramach, których specjalni inspektorzy edukują dzieci w kierunku miłości właśnie do zwierząt. Ale takie szkolenia przebywają również policjanci.

Poza tym, co roku – rok w rok pracownicy „animalsów” prowadzą akcje takie, jak: „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie” – rezultatem, których jest duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach, a także akcje: „ Zerwijmy łańcuchy”, „Jedenaste – nie porzucaj” – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych.

Jeśli chodzi o przygarnięcie piesków ze schronisk, warto zajrzeć najpierw na Facebook „animalsów”, gdzie często pracownicy wrzucają zdjęcia kotków oraz piesków, a dzięki temu właśnie wiele z nich otrzymuje swój nowy dom i nowego właściciela.

Warto dodać, że wszystkie te placówki posiadają pracowników, którzy są przeszkoleni w niesieniu pomocy zwierzętom, a miejsca te są wyposażone w potrzebny sprzęt, dzięki któremu zwierzaki dostaną szybką pomoc lekarsko-weterynaryjną.

W schroniskach takich pracują również wolontariusze. Nie tylko opiekują się pupilami, zapewniając im rozrywkę, ale też inne potrzeby. Socjalizują psy oraz koty, starając się zwiększyć ich szanse na adopcje.

Ty też możesz pomóc takim zwierzakom. Albo zapisz się do wolontariatu, albo wpłać pieniądze na konto schroniska, podaruj niezbędne i zawsze przydające się przedmioty oraz karmy, a także weź do domu któregoś kundla albo kotka.

Źródło: https://otoz.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...