poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wkrótce będzie można oglądać obrazy, powstałe przy produkcji filmu „Chłopi” we Wrocławiu!

Data:

- REKLAMA -

Film „Chłopi” miał swoją premierę niedawno temu w kinach, na jesień ubiegłego, 2023 roku. Przyciągnął do kin bardzo dużą liczbę widzów. Historia oparta na powieści Władysława Reymonta doczekała się nowoczesnej ekranizacji. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem nie tylko w Polsce, ale też w wielu miastach na całym świecie. Warto tutaj dodać, że sam film był tworzony, podobnie jak „Twój Vincent” w technice animacji malarskiej. A to oznacza, że wielu malarzy zaangażowanych w ten projekt stworzyła dzieła za pomocą pędzla i farby, z których powstał obraz filmowy. A teraz te dzieła malarskie można będzie już od 21 lutego do 2 czerwca 2024 roku oglądać w Pałacu Królewskim we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o to, o czym są „Chłopi”, fabuła filmu toczy się w ciągu jednego roku i jest podzielona na części związane z porami roku – jesień, zimę, wiosnę i lato. Głównymi bohaterami są tutaj Jagna – piękna, młoda kobieta, w którą wcieliła się Kamila Urzędowska oraz Boryna, którego zagrał Mirosław Baka. Oprócz tego, w filmie wystąpili także Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał czy Julia Wieniawa. Widzowie zostali przniesieni do mikroświata – wiejskiej wspólnoty, do schyłku XIX oraz XX wieku. Historia przedstawia perypetie miłosne głównych bohaterów. Film pokazuje także, jak żyła dawniej, a może i nawet dzisiaj wiejska, mała społeczność, w której panują twarde zasady, wartości i reguły, a każde odstępstwo od nich grozi upokorzeniem oraz poniżeniem i odrzuceniem.

Film trwa prawie dwie godziny. Za reżyserię i scenariusz odpowiada DK Welchman oraz Hugh Welchman. Jest to dramat oraz animacja przeznaczona dla dorosłych, polskiej produkcji.

A teraz obrazy, malowane przez wielu artystów, z których powstał film będą powieszone w Pałacu Królewskim. Artyści, na potrzeby filmu namalowali farbą olejną – aż 40 tysięcy obrazów, które były filmowymi klatkami w całej animacji. Na zorganizowanej i dostępnej już za kilka dni wystawie obejrzymy 40 arcydzieł, razem z cytatami z tego filmu.

Jak powstawała produkcja? Najpierw nakręcono film, a potem klatka po klatce, każdy kadr malarze wzorując się na oglądanych filmowych zdjęciach – tworzyli malunki farbami. Na końcu, wszystkie obrazy zebrano w całość i jeszcze raz zmontowano film, na podstawie wyłącznie stworzonych plastycznych arcydzieł.

Chłopi nie pozwalają oderwać wzroku od przepięknej animacji. A to wszystko, cały efekt został zrealizowany dzięki Dorocie Kobieli Welchman, która odpowiadała za to, by namalowany obraz zamienił się w faktycznie nagrany film.

A autorami i autorkami malowanych dla „Chłopów” są: Victorii Nevolia, Natalia Sluka, Piotr Dominiak, Aleksandra Młynarska, Weronika Adamska, Małgorzata Lengiewicz, Mayra Hernandez Rios, Małgorzata Ciężak, Mariia Kovtunovych, Maria Kola, Magdalena Wolf, Olena Mishyna, Zofia Słupczyńska, Maciej Wichnowski, Aleksandra Chrabąszcz, Ivan Karol, Jolanta Spangevičiūtė, Gintarė Maskaliūnienė, Małgorzata Kuźnik, Olena Mishyna, Mateusz Deryniowski, Karolina Belczyk-Behrendt, Justina Zigmantaitė, Małgorzata Kornecka-Drąg, Agnieszka Korzeniowska, Justyna Wolf, Tetiana Ocheredko, Olha Nakhodova, Yaroslav Svirniak, Anna Waluś.

Warto dodać, że kuratorką wystawy jest dr Anna Kania-Saj. A podzielona jest ona na kilka tematów. A są nimi tradycja, rodzina, natura, bohaterowie, architektura wsi, miłość, religia i tańce. A zwiedzać można będzie wystawę – od środy do soboty w godzinach od 11 do 17, w niedziele od 10 do 18. Cena biletów to 40 zł normalny, oraz 30 zł – ulgowy. Piękne obrazy można będzie także oglądać grupowo. A w cenie biletu na wystawę „Chłopi” można zwiedzać również pozostałe ekspozycje w Pałacu Królewskim, we Wrocławiu: „100 lat Wrocławia” oraz „Epoka malarstwa śląskiego 1950 – 1945”.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...