piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Co z kłódkami zakochanych, które znajdują się na moście Biskupa Jordana w Poznaniu?

Data:

- REKLAMA -

Most Biskupa Jordana w Poznaniu, to nie tylko konstrukcja przekraczająca rzekę Cybinę, ale także miejsce, które przyciąga zakochane pary z całego miasta. Tysiące kłódek, symbolicznych gestów miłości, zdobią balustrady tego historycznego obiektu. Jednak ostatnio pojawiły się obawy dotyczące losu tych romantycznych symboli.

Radny Andrzej Rataj postanowił podjąć tę kwestię, zwracając się z interpelacją do prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Pytanie brzmiało prosto: czy kłódki zakochanych z mostu Biskupa Jordana zostaną usunięte? W tym samym czasie w Krakowie podjęto decyzję o demontażu barierek z kłódkami na kładce Ojca Bernatka, gdzie pamiątki zakochanych mają zostać przetopione na ławkę.

Na szczęście dla miłośników tego romantycznego zwyczaju, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu podjął jednoznaczną decyzję – kłódki na moście Biskupa Jordana pozostaną. Stanowcze stanowisko ZDM podkreśla, że monitoruje się jedynie stan barierek, a obecnie nie ma żadnych zagrożeń związanych z ilością kłódek. Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich podkreślił, że nie ma potrzeby usuwania tych romantycznych symboli miłości.

Andrzej Rataj, w swojej interpelacji, zaznaczył, że choć zwyczaj przyczepiania kłódek zakochanych ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, to jednak stanowi pozytywny przejaw uczuć i zachowań życzliwych dla drugiego człowieka. Radny argumentował, że te symboliczne akty miłości powinny pozostać na moście, będącym połączeniem dwóch urokliwych i romantycznych miejsc w Poznaniu – Ostrowa Tumskiego i Śródkowej.

Mimo że obecnie kłódki zakochanych nie stanowią zagrożenia, Rataj zwrócił uwagę na potencjalny problem przeciążenia obiektu w przyszłości. Podkreślił, że choć jednostkowo kłódki ważą niewiele, to ich nagromadzenie może stanowić istotne obciążenie dla konstrukcji. Zadając pytania o ocenę zwyczaju oraz ewentualne propozycje usunięcia kłódek, radny sugeruje, że warto wcześniej zastanowić się nad rozstrzygnięciami dotyczącymi tych romantycznych symboli miłości na moście Biskupa Jordana.

W związku z tą sprawą, Poznań pozostaje miastem, gdzie kłódki zakochanych mają szansę kontynuować swoją romantyczną podróż w przestrzeni mostu Biskupa Jordana, będąc świadkami wielu przyszłych historii miłości.

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...