sobota, 14 grudnia, 2024
- REKLAMA -

Czy branża hotelowa wychodzi na prostą?

Data:

- REKLAMA -

Właściciele hoteli na przestrzeni ostatnich lat borykali się z problemami. Na początku pandemia COVID-19 zmusiła ich do zamknięcia swoich obiektów. Następnie wojna na Ukrainie i niepewna sytuacja geopolityczna pokrzyżowała plany w szczególności tym przedsiębiorcom, którzy swoje obiekty posiadają w Polsce wschodniej.  W poprzednim roku z kolei sytuacja związana z próbą przekraczania granicy polsko białoruskiej przez emigrantów odbiła się również na przyjeździe turystów w rejony Polski wschodniej.

– Rok 2023 był trudnym okresem pod względem sytuacji, która ma miejsce za granicą czyli problemy z emigrantami a także wojną na Ukrainie. Goście obawiali się sytuacji na granicy z Białorusią. W tym roku zauważamy, że sytuacja powoli wraca do normy. Mamy coraz więcej rezerwacji. Mam nadzieję, że rok 2024 będzie dużo lepszy od poprzedniego.

– mówi Ireneusz Stefański właściciel Hotelu Borowinowy Zdrój Spa Wellness&Conference z Supraśla.

Jednak po trudnym okresie sytuacja powoli wraca do normy. Rok 2024 rozpoczął się perspektywicznie. Pojawiają się zapytania. Goście indywidualni chcą spędzać czas z dala od miejskiego zgiełku w urokliwych miejscach obcując z naturą. 

– Na początku tego roku widać, że pojawia się coraz więcej zapytań zarówno od gości indywidualnych jak i firm, które chcą zorganizować spotkania, czy konferencje biznesowe.

– dodaje właściciel hotelu.

Supraśl to miejscowość oddalona od Białegostoku o 10 kilometrów, która ma status uzdrowiska. Miasteczko to odwiedzają bardzo chętnie turyści z ościennych województw takich jak Mazowieckie czy Lubelskie, a także z dalszych rejonów Polski.  

– Po rozmowie z gośćmi widzimy, że wybierają Supraśl aby na łonie natury odpocząć od zgiełku dużego miasta. Nasi goście to także miłośnicy przyrody, którzy całe dnie spędzają w lesie podziwiając faunę oraz florę Puszczy Knyszyńskiej.

– mówi Ireneusz Stefański.

Jak każda branża także właściciele hoteli borykają się z problemami. Niektóre rozwiązana nie pomagają w prowadzeniu biznesu i wymagają zmian.

– Sytuacja geopolityczna wpływa na odwoływanie przez gości rezerwacji. Kolejnym problemem jest także inflacja oraz nie jasne przepisy podatkowe. Przykładowo hurtownie mają na żywność 0% Vat natomiast my musimy zapłacić 8% podatku. Dodatkowym problemem jest także rotacja pracowników.

– stwierdza przedsiębiorca.

Źródło: nadesłane materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Gdańsk – drugie najlepsze miasto do życia w Polsce

Najnowszy ranking Business Insider potwierdził to, co wielu mieszkańców...

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...