piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowe miejsce rekreacji w Gdańsku Wrzeszczu

Data:

- REKLAMA -

„Sobótkowa polana – Kaczy dołek” to innowacyjny projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego, który ma na celu stworzenie wyjątkowego miejsca rekreacji w urokliwym Jaśkowym Lesie. To miejsce wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym placem zabaw i liczba miejsc do relaksu, ale również 120-metrowym parkietem tanecznym na świeżym powietrzu.

„Sobótkowa Polana – Leśny plac zabaw, strefa relaksu i tańca na wolnym powietrzu, miejsce spotkań” to stopniowo realizowany projekt, którego wnioski były składane do Budżetu Obywatelskiego w trzech kolejnych latach – 2020, 21 i 22, zdobywając poparcie głosujących za każdym razem. Obecnie prace nad wdrożeniem inwestycji, obejmującej zakres wszystkich trzech etapów, zbliżają się do zakończenia.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie wyjątkowego miejsca rekreacji w sercu Wrzeszcza Górnego, otoczonego malowniczym Jaśkowym Lasem, gdzie można cieszyć się śpiewem ptaków i cieniem stuletnich drzew, jednocześnie mając łatwy dostęp do centrum Wrzeszcza. Inicjatorzy projektu opisują to miejsce jako oazę wypoczynku dla każdego – od najmłodszych po seniorów.

Leśny parkiet taneczny, będący integralną częścią tego projektu, pełnić będzie funkcję wspierania rozwoju kultury tanecznej. Pomysłodawcy zaznaczają, że ma on sprzyjać zarówno indywidualnym tańcom, jak i występom uczniów szkół tanecznych, a także organizacji konkursów tanecznych na świeżym powietrzu. Miejsce to ma stanowić unikalne połączenie natury, rekreacji oraz kultury tanecznej, tworząc przestrzeń, która zaspokoi różnorodne potrzeby społeczności od najmłodszych do najstarszych.

Aktualnie w Gdańsku trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025, który zakończy się 25 lutego. 

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...