piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Dziś wypada drugi rok od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę. W wielu miastach ludzie wyszli na ulice. Jak było w Zielonej Górze?

Data:

- REKLAMA -

Pod Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze zebrali się ludzie z jednym wspólnym celem – manifestować pokojowo przeciwko wojnie na Ukrainie. Hasło „Stop wojnie!” przyświecało tej demonstracji solidarności, która miała miejsce w odpowiedzi na trwającą wojnę na Ukrainie.

W symboliczny sposób o 4:00 rano na placu Bohaterów rozpalono ognisko, mające upamiętnić dokładnie tę godzinę, kiedy 24 lutego rozpoczęła się wojna na Ukrainie. To gest, który miał przypomnieć o tragicznych wydarzeniach i zwrócić uwagę społeczeństwa na trwającą sytuację.

Yuliia Yemsenko-Voron i Vladyslav Tkachuk z Związku Ukraińców w Polsce, oddział Zielona Góra, byli jednymi z głównych uczestników manifestacji. Podkreślali, że celem sobotniej akcji było nie tylko upamiętnienie wybuchu wojny, ale również wyrażenie wdzięczności wobec Polaków za udzielane wsparcie.

Plakaty na budynku teatru, flagi, balony – to wszystko miało oddać atmosferę solidarności z Ukrainą. Organizatorzy manifestacji podkreślali, że chcą pokazać, iż są razem, wyrazić nadzieję na pokój i podziękować wszystkim za okazywaną pomoc i solidarność.

Ukraińcy przebywający w Zielonej Górze licznie wsparli sobotnią demonstrację, zjawiając się na zielonogórskim deptaku. Wspólnie manifestowali solidarność z rodakami walczącymi na Ukrainie.

Dariusz Nocek, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji Lubuskie, podkreślał wagę przypominania o tragicznych wydarzeniach na Ukrainie. Agnieszka Chyrc, społeczniczka i pracowniczka Centrum Integracji Cudzoziemców w Zielonej Górze, również wyrażała potrzebę ciągłego przypominania o trwającej sytuacji i konieczności wsparcia Ukrainy.

Pokojowe balony unoszące się ku niebu były symbolicznym akcentem, podkreślającym pragnienie pokoju i jedności w obliczu trudnej sytuacji, jakiej doświadcza Ukraina. Demonstracja pod Lubuskim Teatrem była silnym wyrazem solidarności i nadziei na zakończenie wojny.

Źródło: https://zielonagora.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...