poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Fundacja Teatroterapia Lubelska zajmuje się aktywizacją niepełnosprawnych do działań kulturalnych, m.in. do grania w teatrze!

Data:

- REKLAMA -

Fundacja angażuje się w organizację i finansowanie różnorodnych działań kulturalno-artystycznych oraz naukowych związanych z Teatroterapią Lubelską wśród osób niepełnosprawnych. Wśród tych inicjatyw znajdują się spektakle teatralne, koncerty, festiwale i wystawy, w których biorą udział artyści niepełnosprawni z różnych zakątków świata. Fundacja jest również aktywna w zakresie edukacji, oferując kursy i warsztaty z teatroterapii i artterapii, a także prezentując metody wykorzystania teatru w rehabilitacji i edukacji.

Ponadto, Fundacja jest organizatorem konferencji, sympozjów, seminariów, programów naukowo-badawczych i projektów wydawniczych. Udziela wsparcia organizacyjnego i materialnego artystom niepełnosprawnym, innym osobom oraz jednostkom organizacyjnym. W ramach swojej działalności prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej o specjalności teatroterapeutycznej, co jest szczególnie ważne w kontekście integracji osób niepełnosprawnych w życie zawodowe.

Fundacja nie ogranicza się jedynie do działań artystycznych, angażując się również w organizację turnusów rehabilitacyjnych, poradnictwo psychologiczne i prawne. Promuje i wspiera zatrudnienie osób niepełnosprawnych oraz aktywnie pomaga w zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb socjalno-bytowych, m.in. poprzez zbiórki żywności i odzieży.

Przez swoje zaangażowanie, Fundacja Teatroterapia Lubelska dąży do wyrównania szans dla osób niepełnosprawnych i tych należących do grup dyskryminowanych. Jej cele obejmują inicjowanie, promowanie, realizację i wspieranie działań z zakresu rehabilitacji i terapii za pomocą teatru, arterapii, a także wykorzystania teatru w rehabilitacji dzieci. Dodatkowo, Fundacja działa na rzecz upowszechniania wiedzy na temat teatroterapii, jej wpływu na edukację i rehabilitację dzieci i osób dorosłych niepełnosprawnych.

W planach Fundacji znajduje się także budowa ośrodka praktyk teatralnych dla osób niepełnosprawnych. Działania organizacji skierowane są ku osiągnięciu standardów stosowanych w krajach Unii Europejskiej, co podkreśla zaawansowane cele i ambitne zaangażowanie Fundacji w poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych w Polsce.

Na czele Fundacji stoją osoby o wieloletnim doświadczeniu i zaangażowaniu, takie jak Maria Pietrusza-Budzyńska, pełniąca funkcję Prezydenta, oraz Jolanta Grabowska i Aleksander Budzyński, pełniący funkcje Wiceprezydentów. To zespół, który kieruje organizacją, inspirując i koordynując wszystkie inicjatywy, mające na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez teatroterapię. Fundacja Teatroterapia Lubelska jest także obecna na platformie społecznościowej Facebook, gdzie dzieli się informacjami i aktualnościami ze swojej działalności (https://www.facebook.com/teatroterapialubelska) to miejsce, gdzie sympatycy i zainteresowani mogą śledzić postępy i wydarzenia związane z działaniami Fundacji.

Źródło: https://www.lfoon.lublin.pl/, https://spis.ngo.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...