wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Leżajsku na Podkarpaciu

Data:

- REKLAMA -

W Leżajsku Jarosław Kaczyński przedstawił „dylemat” dotyczący wojny na Ukrainie i wsparcia dla Ukraińców. Wyraził, że Polacy podjęli decyzje oparte na empatii. Równocześnie podkreślił, że w przyszłości konieczne jest zabezpieczenie interesów polskiego rolnictwa.

W swoim wystąpieniu Prezes PiS rozpoczął od zaznaczenia istnienia „dylematu” dotyczącego wojny na Ukrainie.

Jarosław Kaczyński uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Leżajska, gdzie wyraził, że Polacy na różnych szczeblach podjęli decyzję o udzieleniu pomocy narodowi ukraińskiemu, który stał się ofiarą agresji. Jak stwierdził, te działania stanowią również formę obrony naszego kraju.

Jak podaje polsatnews.pl w Leżajsku Jarosław Kaczyński przedstawił „dylemat” dotyczący wojny na Ukrainie i wsparcia dla Ukraińców. Wyraził, że Polacy podjęli decyzje oparte na empatii. Równocześnie podkreślił, że w przyszłości konieczne jest zabezpieczenie interesów polskiego rolnictwa.

W trakcie swojego wystąpienia szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił istotę inwestycji strategicznych, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, program żeglugi na Odrze, porty morskie czy inwestycje w energetykę jądrową. Lider PiS zaznaczył, że obecnie te projekty są przedmiotem ataków.

Według informacji przekazanych przez polsatnews.pl, Jarosław Kaczyński odniósł się następnie do protestu rolników. Wyraził stanowisko, że mimo konieczności pomocy dla Ukrainy, nie może to następować kosztem upadku polskiego rolnictwa. Nawet w sytuacji, gdy Ukraina zakończy wojnę zwycięsko i nadejdzie czas na zawarcie traktatu polsko-ukraińskiego, należy zagwarantować ochronę interesów polskiego rolnictwa – podkreślił lider PiS. Krytykował także działania Unii Europejskiej, zaznaczając, że protesty rolników w Polsce i na zachodzie Europy są głównie związane z kwestią Zielonego Ładu. W jego ocenie, Zielony Ład stanowi zagrożenie dla szybkiego rozwoju i dobrobytu Polski.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...