poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej

Data:

- REKLAMA -

Minister nauki Dariusz Wieczorek uczestniczył w ceremonii podpisania dokumentu aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zewnętrznej strefy sportowej, co stanowi drugi etap rozbudowy Akademickiego Centrum Sportu. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli studentom Politechniki Bydgoskiej korzystać z doskonałych warunków do rozwijania swoich zainteresowań sportowych.

Dyrektor Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreślił, że obecność obiektów sportowych i właściwa infrastruktura znacząco wpływają na jakość i komfort studiowania. Wskazał, że edukacja to nie tylko proces nauki, ale także element spędzania wolnego czasu. Minister nauki zaznaczył, że kampusy studenckie, akademiki i podobne obiekty mają kluczowe znaczenie, a konieczne są odpowiednie środki finansowe na ich rozwój.

Minister nauki podkreślał istotę uczelni dla rozwoju miasta i regionu. Wskazał, że ośrodki akademickie powinny pełnić rolę miastotwórczą, stając się centrami wspierającymi lokalne społeczności. Minister zaznaczył konieczność zacieśniania współpracy między uczelniami a samorządami.

Inwestycja w Akademickie Centrum Sportu (ACS) doskonale wpisuje się w ten kierunek. Ten nowoczesny kompleks sportowy jest projektowany z myślą o studentach, pracownikach Politechniki Bydgoskiej oraz mieszkańcach Bydgoszczy.

 Dzisiaj symbolicznie inaugurujemy najważniejszy etap tej budowy, czyli uzupełnienie i realizację Akademickiego Centrum Sportu – etap drugi. To inwestycja długo wyczekiwana w społeczności akademickiej dawniejszego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, a dzisiaj Politechniki Bydgoskiej. Inwestycja, która wpisuje się w wieloletnią strategię uczelni.

Rozpoczęcie budowy Akademickiego Centrum Sportu (ACS) miało miejsce na początku 2022 roku. W północnej części fordońskiego kampusu uczelni wzniesiono imponujący budynek o powierzchni ponad 4 tysiące metrów kwadratowych. W jego wnętrzu znajduje się hala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, futsalu oraz trybuną mogącą pomieścić 400 osób. W centrum kompleksu znalazły się także dodatkowe udogodnienia, takie jak ścianka wspinaczkowa, sala cardio, klasyczna siłownia, oraz sala do treningów związanych z trójbojem siłowym. Obiekt dysponuje również wielofunkcyjną salą do fitnessu, zajęć tanecznych, rehabilitacji ruchowej, sauną, a także nowocześnie wyposażonym zapleczem trenerskim i techniczno-magazynowym.

fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 Dzisiaj symbolicznie inaugurujemy najważniejszy etap tej budowy, czyli uzupełnienie i realizację Akademickiego Centrum Sportu – etap drugi. To inwestycja długo wyczekiwana w społeczności akademickiej dawniejszego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, a dzisiaj Politechniki Bydgoskiej. Inwestycja, która wpisuje się w wieloletnią strategię uczelni

prof. dr hab. inż. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...