piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Budżet Obywatelski w Białymstoku: Startuje 12. edycja

Data:

- REKLAMA -

Już od 4 marca każdy mieszkaniec Białegostoku może zgłaszać swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. W mieście rozpoczyna się 12. edycja Budżetu Obywatelskiego, dając mieszkańcom możliwość aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu swojego miasta. W puli przeznaczonej na projekty jest aż 15 milionów złotych. Co warto wiedzieć o tej inicjatywie?

Mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać projekty ogólnomiejskie i osiedlowe. 8 milionów złotych przeznaczono na realizację projektów ogólnomiejskich, a 7 milionów złotych na projekty osiedlowe. Projekty mogą być „miękkie” lub „twarde”. Szacunkowa wartość projektu ogólnomiejskiego może wynieść do 3 milionów złotych (w przypadku projektu „twardego”) lub do 100 tysięcy złotych (w przypadku projektu „miękkiego”). Natomiast wartość projektu osiedlowego to maksymalnie 1,5 miliona złotych (dla projektu „twardego”) lub do 100 tysięcy złotych (dla projektu „miękkiego”).

Białostoczanie mogą skonsultować swoje pomysły z urzędnikami, otrzymać pomoc w przygotowaniu projektów oraz dowiedzieć się więcej na temat procedury. W tym celu można odwiedzić Centrum Aktywności Społecznej (CAS) przy ul. Św. Rocha 3. Formularze zgłoszeniowe projektów są dostępne na stronie CAS. Maratony pisania projektów odbędą się 13 i 19 marca w godzinach 12:00 – 18:00 w CAS przy ul. Św. Rocha 3.

Na złożenie wniosku jest czas do 4 kwietnia. Po weryfikacji zgłoszonych projektów mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy. Głosowanie rozpocznie się 24 września i potrwa do 7 października. Wyniki zostaną ogłoszone do 31 października.

Budżet Obywatelski w Białymstoku działa już od 2013 roku, w tym czasie zrealizowano 226 projektów o łącznej wartości około 97,5 miliona złotych.

Źródło: www.bialystok.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...