wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Dolny Śląsk: rewolucja w Kolejach Dolnośląskich

Data:

- REKLAMA -

Koleje Dolnośląskie to jeden z głównych przewoźników w Polsce. Wprowadziły obecnie nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia pasażerom śledzenie położenia pociągów za pomocą smartfonów i aplikacji Google Maps.

Dzięki wykorzystaniu technologii GPS, informacje o położeniu pociągów są teraz dostępne w czasie rzeczywistym. Dane te są udostępniane poprzez popularną aplikację Google Maps, co umożliwia pasażerom planowanie podróży z wykorzystaniem tego właśnie środka transportu.

Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich, podkreślił, że „usługa na bieżąco przelicza, o której dojedziemy do danej stacji. Wystarczy wyszukać połączenie w aplikacji Google Maps lub kliknąć na konkretną stację lub przystanek kolejowy, aby uzyskać aktualne informacje”.

Co więcej, usługa ta obejmuje również autobusową komunikację zastępczą (kursy do Góry, Stronia Śląskiego i Sycowa) oraz inne firmy współpracujące z Kolejami Dolnośląskimi.

– „Koleje Dolnośląskie jako pierwsze w Polsce wprowadził tę usługę również dla połączeń transgranicznych, przy współpracy z Czeskimi Drahami czy pociągami kursującymi na linii Drezno – Goerlitz” – powiedział w komunikacje prasowym rzecznik Rodak.

Dzięki temu innowacyjnemu i ciekawemu rozwiązaniu, pasażerowie oczekujący na pociąg będą mogli sprawdzić w czasie rzeczywistym, ile wynosi opóźnienie pociągu, gdy przykładowo może się zdarzyć, że udało się je nadrobić po drodze. To dalszy krok w kierunku tworzenia inteligentnych miast, gdzie technologia służy poprawie jakości życia mieszkańców.

Źródło: kolejedolnoslaskie.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...