wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Radomiu powstanie Muzeum Sportu

Data:

- REKLAMA -

W Radomiu, w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga, powstanie Muzeum Sportu. W środę 28 lutego 2024 roku radomski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac adaptacyjnych, które pozwolą udostępnić zwiedzającym stałą ekspozycję. Wygrała go firma Group AV sp. z o.o. z Warszawy. Jej oferta to 1 mln 383 tys. zł. Ekspozycja muzealna znajdzie się na poziomie korony trybun hali Radomskiego Centrum Sportu.

Nowa przestrzeń prezentować ma głównie historię i pasję do sportu w tym regionie w atrakcyjny, nowoczesny sposób. Wykorzystane zostaną zgromadzone zbiory, aby ukazać sukcesy radomskich sportowców. – „Chcemy prezentować historię radomskiego sportu w atrakcyjny, nowoczesny sposób, z wykorzystaniem zgromadzonych eksponatów oraz multimediów. Jestem przekonany, że będzie to chętnie odwiedzane miejsce, w którym kibice będą mogli się dowiedzieć, jakie sukcesy na przestrzeni lat odnosili radomscy sportowcy” – stwierdził Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Hala widowiskowo-sportowa w Radomiu, w której ma właśnie powstać Muzeum Sportu, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w województwie mazowieckim. Okazała arena sportowa wraz z widownią ma ponad 5 tys. miejsc. Jej budowa została zakończona pod koniec w 2021 r., natomiast jej oficjalne otwarcie stało się faktem w kwietniu 2022 roku. Obecnie trwają intensywne przygotowania do realizacji inwestycji oraz gromadzenie zbiorów. Zwycięzca przetargu dotyczącego Muzeum Sportu będzie miał na wykonanie prac 2 miesiące.

Źródło: www.radom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...