wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Dolnośląska Miękinia stawia na wodę dla mieszkańców

Data:

- REKLAMA -

Położona w województwie dolnośląskim, w powiecie średzkim – Miękinia przymierza się do wielkiej inwestycji. Gmina Miękinia dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na wodę. Aby zapewnić mieszkańcom dostęp do czystej wody pitnej w odpowiedniej ilości, władze gminy stale inwestują w infrastrukturę wodociągową.

W ostatnich latach gmina wchodząca w skład Aglomeracji Wrocławskiej zrealizowała kilka kluczowych inwestycji, m.in. wybudowano Stację Uzdatniania Wody w Kadłubie wraz z sieciami dosyłowymi. Inwestycja ta zapewniła ciągłe dostawy wody o odpowiedniej jakości i ciśnieniu w rejonie Kadłuba i zabezpieczyła niezawodne funkcjonowanie infrastruktury wodociągowej.

Stały rozwój budownictwa mieszkaniowego wymaga dalszych działań w kierunku zabezpieczenia dostaw wody. W związku z tym gmina planuje budowę nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Źródła o wydajności około 5000 m3/d. Inwestycja obejmie również wykonanie 6 odwiertów studziennych na ujęciu Kadłub – Źródła i 2 odwiertów na ujęciu w Lutyni.

Oprócz budowy nowych ujęć wody, gmina planuje również modernizację istniejącej sieci wodociągowej. W ramach tych działań zostaną wybudowane nowe sieci, wymienione stare, awaryjne odcinki sieci, a także wprowadzony zostanie model hydrauliczny sieci wodociągowej, który pozwoli m.in. regulować ciśnienie wody i wykrywać awarie.

Planowana budowa Stacji Uzdatniania Wody w Źródłach będzie dofinansowana z Rządowego Programu Polski Ład. Gmina posiada środki na ten cel, a postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszone w najbliższym czasie. Koszt tych zadań to prawie 40 mln złotych.

Gmina Miękinia stawia w kolejnych latach na zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo mieszkańców. Inwestycje w infrastrukturę wodociągową to gwarancja dostępu do czystej wody pitnej dla obecnych i przyszłych mieszkańców gminy. Zminimalizuje to również straty wody w sieci oraz zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na wodę.

Źródło: www.miekinia.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...