poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Radom planuje rozszerzenie płatnej strefy parkowania

Data:

- REKLAMA -

Szykuje się rewolucja w transporcie Radomia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu ogłosił właśnie przetarg na dokumentację dotyczącą rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego o 40 ulic i odcinków. Są to m.in. ul. Mazowieckiego, Chałubińskiego i Sedlaka. To szerszy plan, który w przyszłości ma prawdopodobnie obejmować również budowę nowych parkingów P&R.

Decyzja ta spowodowana jest licznymi wnioskami i skargami mieszkańców, którzy zwracali się z prośbami o wprowadzenie dodatkowych płatnych miejsc parkingowych w tych wskazanych miejscach. Celem jest zwiększenie rotacji pojazdów w centrum miasta i ułatwienie parkowania mieszkańcom. Z tego powodu spółka MZDiK zamierza w tym celu pozyskać środki na realizację tego projektu z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Opłaty za parkowanie będą obowiązywać w dni robocze od 8:00 do 16:00. Stawki opłat nie zostały jeszcze ustalone, ale prawdopodobnie będą podobne do stawek obowiązujących w strefie A. Mieszkańcy strefy będą mogli wykupić abonamenty parkingowe. Opłata za abonament roczny wyniesie prawdopodobnie 300 zł.

W ramach programu miejska spółka planuje wprowadzenie kilku udogodnień dla kierowców. Główną planowaną zmianą jest to, że na ulicach zostaną zainstalowane tablice informacyjne na temat liczby wolnych miejsc parkingowych w danej strefie. Kolejną nowością, która planowana jest do wprowadzenia w ramach rozszerzenia radomskiej strefy, jest integracja z aplikacją karty miejskiej, co również zostanie wprowadzone poprzez program Polski Wschodniej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy poruszający się po Radomiu, będą mieli możliwość mobilnego sprawdzania wolnych miejsc w Strefie Parkowania Niestrzeżonego. W aplikacji zaplanowano również możliwość zakupu biletów parkingowych. Oprócz tego w tych zmianach ma pojawić się również e-kontrola – ma ona mieć na celu weryfikację, czy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego kierowca wniósł opłatę czy też nie.

Ponadto według zapowiedzi, radomski MZDiK planuje także zainstalowanie w autobusach biletomatów, a wykonanie całej inwestycji wstępnie zaplanowano na 2025 rok.

Źródło: bip.radom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...