wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Koszalin dofinansował organizacje pozarządowe

Data:

- REKLAMA -

W Koszalinie solidarność i zaangażowanie społeczności lokalnej znajduje swój wyraz w działalności licznych organizacji pozarządowych. W mieście działa aż 564 stowarzyszeń, fundacji oraz innych form inicjatyw obywatelskich, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Szerokie spektrum ich działalności obejmuje kulturę, sport, turystykę, ochronę zdrowia i pomoc społeczną, co świadczy o wielowymiarowym wkładzie w rozwój miasta.

Z tego powodu w 2024 roku budżet miasta Koszalina przewidział znaczące wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych, przeznaczając na ten cel 10.491 000 zł. Wśród obszarów, które otrzymały finansowanie, znalazły się kultura fizyczna 4 000 000 zł, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego z kwotą 350 000 zł, oraz pomoc społeczna, na którą przeznaczono 2.711.000 zł, w tym wsparcie dla Środowiskowych Domów Samopomocy w wysokości 2 824 000 zł. Dodatkowo, środki finansowe zostały zabezpieczone także na ochronę zdrowia, wzmocnienie działalności pożytku publicznego, wsparcie dla przedsiębiorców, turystykę i krajoznawstwo, bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową, a także edukacyjną opiekę wychowawczą.

28 lutego 2024 roku miasto przekazało środki na działania dla rozwoju i miejscowych potrzeb w postaci czeków. To uroczyste wsparcie finansowe podkreśla znaczenie organizacji pozarządowych w kreowaniu przestrzeni dla koszalinian. W roku bieżącym dofinansowanie otrzymało 78 organizacji pozarządowych, co stanowi świadectwo rosnącej roli tych podmiotów w życiu miasta.

Źródło: koszalin.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...