czwartek, 10 października, 2024
- REKLAMA -

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze będzie rozbudowany

Data:

- REKLAMA -

Plany rozbudowy obejmują powiększenie terenu z 3 do 9 hektarów i stworzenie parku leśnego. W tym tygodniu zielonogórska Rada Miasta zapoznała się z wstępnym planem rozbudowy Ogrodu Botanicznego, który istnieje od 2007 roku.

W ciągu najbliższych dwóch lat, na jego terenie zaplanowano pojawienie się nowych nasadzeń, w tym wielu unikatowych gatunków sosen, co bez wątpienia wzbogaci jego ofertę i uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla odwiedzających. Żeby to zrobić należy go jednak rozbudować. -„Przyszedł czas, aby powiększyć jego teren i stworzyć park leśny” – powiedział niedawno na antenie Radia Zielona Góra kierownik ogrodu, Radosław Skrobania. Skrobania twierdzi, że ogród botaniczny wciąż się rozwija, jeśli chodzi o kolekcje roślin i nasadzenia, jest już obiektem kompletnym. Jednak nowe tereny mogą pozwolić na stworzenie nowych funkcji edukacyjnych i rekreacyjnych. „Chcemy przenieść nasze granice”, z kolei mówi z radością prof. Leszek Jerzak, dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, podkreślając, jak ważne jest dla instytucji poszerzenie przestrzeni badawczej i wystawienniczej.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego – unikatowe miejsce w lubuskiem

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego jest obecnie jedynym w województwie lubuskim taki obiektem. Na jego terenie funkcjonuje już ptasi azyl oraz minizoo. Planowana rozbudowa obejmuje stworzenie parku leśnego, który będzie idealnym miejscem na spacery, wycieczki edukacyjne i wypoczynek wśród natury. To ambitny projekt, który ma na celu stworzenie jeszcze bardziej atrakcyjnego i przyjaznego miejsca dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

Projekt według założeń władz uczelni i samorządu zaowocuje nie tylko poszerzeniem wiedzy o różnorodności roślinnej, ale także przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej Zielonej Góry, promując jej zielony i naukowy charakter. Przedsięwzięcie ma pokazać, jak ważna jest współpraca nauki z samorządem dla rozwoju lokalnej społeczności i środowiska.

Źródło: rzg.pl, obuz.robia.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Gdańsk – drugie najlepsze miasto do życia w Polsce

Najnowszy ranking Business Insider potwierdził to, co wielu mieszkańców...

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...