poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze będzie rozbudowany

Data:

- REKLAMA -

Plany rozbudowy obejmują powiększenie terenu z 3 do 9 hektarów i stworzenie parku leśnego. W tym tygodniu zielonogórska Rada Miasta zapoznała się z wstępnym planem rozbudowy Ogrodu Botanicznego, który istnieje od 2007 roku.

W ciągu najbliższych dwóch lat, na jego terenie zaplanowano pojawienie się nowych nasadzeń, w tym wielu unikatowych gatunków sosen, co bez wątpienia wzbogaci jego ofertę i uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla odwiedzających. Żeby to zrobić należy go jednak rozbudować. -„Przyszedł czas, aby powiększyć jego teren i stworzyć park leśny” – powiedział niedawno na antenie Radia Zielona Góra kierownik ogrodu, Radosław Skrobania. Skrobania twierdzi, że ogród botaniczny wciąż się rozwija, jeśli chodzi o kolekcje roślin i nasadzenia, jest już obiektem kompletnym. Jednak nowe tereny mogą pozwolić na stworzenie nowych funkcji edukacyjnych i rekreacyjnych. „Chcemy przenieść nasze granice”, z kolei mówi z radością prof. Leszek Jerzak, dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, podkreślając, jak ważne jest dla instytucji poszerzenie przestrzeni badawczej i wystawienniczej.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego – unikatowe miejsce w lubuskiem

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego jest obecnie jedynym w województwie lubuskim taki obiektem. Na jego terenie funkcjonuje już ptasi azyl oraz minizoo. Planowana rozbudowa obejmuje stworzenie parku leśnego, który będzie idealnym miejscem na spacery, wycieczki edukacyjne i wypoczynek wśród natury. To ambitny projekt, który ma na celu stworzenie jeszcze bardziej atrakcyjnego i przyjaznego miejsca dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

Projekt według założeń władz uczelni i samorządu zaowocuje nie tylko poszerzeniem wiedzy o różnorodności roślinnej, ale także przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej Zielonej Góry, promując jej zielony i naukowy charakter. Przedsięwzięcie ma pokazać, jak ważna jest współpraca nauki z samorządem dla rozwoju lokalnej społeczności i środowiska.

Źródło: rzg.pl, obuz.robia.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...