poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Pożegnanie z Barem Żak w Krakowie

Data:

- REKLAMA -

Po wielu latach działalności, kultowy Bar Mleczny Żak przy ulicy Królewskiej 84 w Krakowie zamknął swoje podwoje. To smutna wiadomość dla wszystkich miłośników niedrogich i smacznych posiłków, a szczególnie dla studentów, którzy przez lata uczęszczali tam na sycące, zdrowe obiady i pożywne śniadania.

Bar Żak czynny był do wczoraj, tj. czwartku 29 lutego. Ostatni klienci mieli szansę, aby spróbować legendarnych potraw, takich jak bigos, łazanki, gołąbki, naleśniki, pierogi czy pomidorowa w przystępnej cenie. Było to wyjątkowe miejscem na mapie Krakowa. Atmosfera baru była niepowtarzalna, spotykali się tu profesorowie, studenci, pracownicy i mieszkańcy Krowodrzy. Było to nie tylko miejsce spotkań towarzyskich, ale miejsce realizacji różnych interesów. Zamknięcie Baru Żak to duża strata na gastronomicznej mapie Krakowa. Nawet personel zaskoczony był tą decyzją: jak informują pracownicy głównym powodem zamknięcia jest nierentowność oraz liczna konkurencja. Właścicielem baru była Handlowa Spółdzielnia Jubilat. Ceny w barze nie rosły drastycznie w ostatnich latach, co przy obecnie lawinowo rosnących kosztach prowadzenia działalności, stało się problemem.

Zamknięcie Baru Żak wywołało wiele reakcji w mediach społecznościowych. Mnóstwo osób wyraża smutek i żal z powodu utraty tego kultowego miejsca. Do miejsca zaczęli się zjeżdżać lokalni politycy, aby po raz ostatni spróbować kultowych dań. Nawet kandydat na prezydenta Krakowa, Łukasz Gibała, zamieścił w swoich mediach społecznościowych relacje z ostatniej wizyty w barze i komentarz: „to bardzo przykra informacja, bo jedzenie zawsze było tam smaczne i w przystępnej cenie”. Natomiast radna Agata Tatara z PiS zapowiedziała interpelację w sprawie wsparcia barów mlecznych w Krakowie.

Czy uda się uratować inne bary mleczne w Krakowie?

Zamknięcie Baru Żak to koniec pewnej epoki tanich posiłków i licznych stołówek w Krakowie. To miejsce było nie tylko barem, ale także ważnym punktem na mapie Krakowa, gdzie spotykali się studenci, mieszkańcy okolicy i turyści. W okolicach mieszczą się chociażby budynki krakowskiej AGH, akademiki czy kluby studenckie. Zamknięcie Baru Żak stawia pytanie o przyszłość innych barów mlecznych w Krakowie. Czy uda się je uratować przed upadkiem? To pytanie, na które władze miasta i mieszkańcy Krakowa będą musieli odpowiedzieć w najbliższym czasie.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...