poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kraków: BookGame 2024 – zakończył się festiwal i targi gier planszowych

Data:

- REKLAMA -

2. Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame w Krakowie, który odbył się w dniach 1-3 marca i zgromadził miłośników planszówek, szachów, kostki Rubika oraz innych gier logicznych oraz zręcznościowych. Wydarzenie to, odbywające się w hali Expo przy ulicy Galicyjskiej 9, przyciągnęło zarówno rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, jak i indywidualnych entuzjastów gier z całej Polski, oferując im możliwość przetestowania ponad 1000 różnych tytułów.

Podczas tego największego wydarzenia w Polsce wśród wystawców znalazło się około 118 twórców, którzy zaprezentowali swoje najnowsze dzieła, w tym gry planszowe osadzone w uniwersum Władcy Pierścieni, klasyczne szachy, czy zabawki edukacyjne takie jak puzzle przedstawiające słynne obrazy z historii Polski. Najmłodszych uczestników targów czekały liczne atrakcje, w tym strefy zabaw z CzuCzu, warsztaty układania kostek Rubika na czas, a także sesje RPG, podczas których można było przenieść się do mrocznych krain wypełnionych magią.

  Dla bardziej zaawansowanych graczy przygotowano turnieje z nagrodami, w tym klasy master, oraz warsztaty malowania figurek do gier. Miłośnicy szachów mogli skorzystać z nauki gry od podstaw, a także wziąć udział w turniejach szachowych. Ponadto, na uczestników czekała największa w Polsce przestrzeń do grania – Games Room o powierzchni 4000 m2, gdzie można było wypożyczyć gry i spędzić czas na wspólnej zabawie.

  Wydarzenie to nie ograniczało się jedynie do rozrywki, ale miało również na celu edukację i pomoc innym. W ramach BookGame zorganizowano specjalny program dla bibliotekarzy i nauczycieli dotyczący grywalizacji oraz wykorzystania gier planszowych w edukacji. Dodatkowo, odbyła się akcja „Gra za Grę”, polegająca na zbiórce gier planszowych dla małopolskich bibliotek.

  Jednym z najważniejszych punktów festiwalu był plebiscyt BookGame Award 2024, mający na celu wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych gier planszowych wydanych w ubiegłym roku. Jury, składające się z ekspertów z branży, dokonało oceny w pięciu kategoriach, przyznając nagrody za najlepsze gry dla dzieci, gry rodzinne, imprezowe, zaawansowane oraz logiczne.

  2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame była nie tylko okazją do zabawy i nauki, ale także miejscem spotkań dla pasjonatów gier z całego kraju, co potwierdza jej ogromną popularność i znaczenie dla promocji kultury gier planszowych w Polsce.

  Źródło: eska.pl/rmf24.pl

  Udostępnij:

  Subskrybuj

  - REKLAMA -

  Często czytane

  Więcej
  Related

  Więcej

  Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

  Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

  Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

  Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

  Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

  Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

  W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...