wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Bydgoszczy rusza modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej

Data:

- REKLAMA -

Komunikacja miejska w Bydgoszczy zyska na jakości! Miasto podpisało umowę na modernizację torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej. Obejmuje odcinek od nowych mostów Kazimierza Wielkiego, a docelowo do zajezdni. Inwestycja, warta około 60 mln zł, obejmie wymianę torowiska, modernizację oświetlenia i infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.

Modernizacja obejmie wymianę torowiska wraz z podbudową, co zapewni płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę tramwajów. Wymienione zostaną również słupy podtrzymujące sieć tramwajową oraz oświetlenie.

Komfort dla pasażerów i mieszkańców

Prace obejmują także budowę nowych peronów, które będą wyższe i ułatwią pasażerom wsiadanie i wysiadanie z tramwajów. Po południowej stronie ulicy powstanie infrastruktura dla rowerzystów, a także nowe chodniki z płyt betonowych dla pieszych.

Realizacja i finansowanie

Wykonawcą inwestycji jest firma Trakcja S.A., która wygrała przetarg. Prace budowlane rozpoczną się i będą trwały głównie w przyszłym roku, realizacja planowana jest na około 18 miesięcy. Inwestycja będzie częściowo finansowana ze środków unijnych, warta jest ona mniej więcej 60 mln złotych. Będzie ona realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Miasto planuje wykorzystać fundusze z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na lata 2021-2027.

Modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej to kolejny krok w rozwoju infrastruktury Bydgoszczy. Inwestycja usprawni komunikację miejską, poprawi komfort podróży tramwajem i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...