poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowa linia tramwajowa zbliża Bemowo i Wole do warszawskiego metra

Data:

- REKLAMA -

W dniu 5 marca tramwaje ruszą trasą nowego odcinka linii tramwajowej, biegnącej wzdłuż ulicy Kasprzaka w Warszawie. Ten nowy fragment infrastruktury powstał w ramach projektu, którego finansowanie pochodzi z Funduszy Europejskich, włączonych w Program Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Sieć transportu publicznego w Warszawie zyskuje na gęstości. Nowo oddana do użytku linia tramwajowa wzdłuż ulicy Kasprzaka stwarza wygodne połączenie dla mieszkańców Bemowa i Woli z przystankiem drugiej linii metra, Rondo Daszyńskiego.

Nowy odcinek trasy tramwajowej, o długości około 2,3 km, przebiega środkiem pasa dzielącego jezdnie ulicy Kasprzaka. Na skrzyżowaniu z ulicami Wolską i Redutową schodzi on do wykopu, który niegdyś zajmowała jedna z jezdni ulicy Kasprzaka.

W planowanej trasie znajdują się trzy nowe przystanki: przy ulicy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ulicy Ordona. Przystanek Reduta Wolska, wspólny dla odnóg ulic Kasprzaka i Wolskiej, umiejscowiony jest w wspomnianym wykopie odkrytym.

Budowa tego odcinka wzdłuż ulicy Kasprzaka stanowi element większego projektu o nazwie „Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru”. Całkowity koszt projektu wyniósł 360,12 mln zł, z czego aż 165,52 mln zł (76% kosztów kwalifikowalnych) pochodzi z dofinansowania z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...