poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Na ul. Lublańskiej w Krakowie będą oczekiwane zmiany

Data:

- REKLAMA -

Na skutek licznych próśb ze strony mieszkańców, miasto Kraków przygotowuje się do przeprowadzenia remontu ul. Lublańskiej. Prace te są zaplanowane na kwiecień i maj. W ramach tych działań mocno zużyty fragment ul. Lublańskiej, w okolicach al. 29 Listopada, zostanie poddany renowacji, zyskując nową nawierzchnię. Szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu zostaną udostępnione pod koniec marca.

Przeprowadzając analizę zakresu prac remontowych na ul. Lublańskiej, pozytywnie oceniono postulat mieszkańców dotyczący przywrócenia tymczasowej zawrotki pod estakadą im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, przy skrzyżowaniu z al. 29 Listopada. Montaż tej zawrotki zostanie zlecony i realizowany w ciągu najbliższych dni. Nowa zawrotka ma na celu usprawnienie ruchu, zwłaszcza w kierunku Nowej Huty.

Płyty betonowe, z których zostanie wykonana zawrotka, już zostały zabezpieczone i dostarczone przez firmę Gülermak, odpowiedzialną m.in. za budowę nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Montaż tymczasowej zawrotki zostanie przeprowadzony przez firmę specjalizującą się w utrzymaniu dróg, zgodnie z umową podpisaną z jednym z pobliskich deweloperów. W ramach obsługi komunikacyjnej inwestycji dewelopera, firma ta zajmie się w przyszłości również realizacją docelowej zawrotki.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...