piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Startują Poznańskie Targi Książki!

Data:

- REKLAMA -

Poznań na trzy dni zamieni się w literacką stolicę Polski, goszcząc wyjątkowe wydarzenie – Poznańskie Targi Książki 2024. Ponad 220 wydawnictw i ponad 100 autorów, wśród których znaleźli się tacy pisarze jak Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Marcel Moss, czy Graham Masterton.

Zjechali oni do Miasta Poznania, by dzielić się swoją pasją z czytelnikami. Wydarzenie, które rozpoczęło się 8 marca i potrwa do 10 marca, przyciągnie tłumy miłośników literatury, poszukujących inspiracji, nowości wydawniczych oraz możliwości spotkania z ulubionymi autorami.

Targi odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przygotowano szereg atrakcji nie tylko dla dorosłych czytelników, ale również dla dzieci i młodzieży. W ramach targów zorganizowano „Strefę Komiksu”, „Strefę Scrabble”, a także „Giełdę Winyli”, oferującą około 10 tys. płyt. Dla najmłodszych przygotowano specjalne miejsce w pawilonie nr 7, gdzie prezentowana będzie oferta wydawnictw dziecięcych i fundacji promujących czytelnictwo.

Wstęp na targi będzie biletowany, z możliwością zakupu biletów jednodniowych i trzydniowych, jednak dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia, nauczycieli oraz bibliotekarzy, organizatorzy przewidzieli bezpłatny dostęp.

Targi Książki w Poznaniu to nie tylko okazja do zakupu książek i spotkań z autorami, ale również platforma edukacyjna. Równolegle do wydarzenia literackiego odbywać się będą Targi Edukacyjne pod hasłem „Moc edukacji. Spotkania wiedzy i pasji”, na których prezentowana będzie oferta edukacyjna szkół różnego szczebla, od podstawowych po wyższe. W ramach targów edukacyjnych uczestnicy mogą uczestniczyć w warsztatach, wykładach i szkoleniach, które mają na celu inspirowanie do uczenia się przez całe życie.

Organizatorzy Poznańskich Targów Książki zadbali również o wygodę zwiedzających, udostępniając nowo otwarty, trzypoziomowy parking podziemny PWK przy ulicy Głogowskiej 11, oferujący 650 miejsc parkingowych. Dzięki temu uczestnicy mogli z łatwością dotrzeć na wydarzenie i cieszyć się bogatym programem targów.

Podczas trzech dni targowych, odwiedzający mają niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w świat literatury, odkrycia nowych tytułów, uczestnictwa w spotkaniach z autorami oraz skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla pasjonatów książek, jak i dla osób szukających edukacyjnych inspiracji. Poznańskie Targi Książki 2024 mogą ponownie udowodnić, że polscy czytelnicy mają ogromne zapotrzebowanie na literackie wydarzenia tej skali, tworząc przestrzeń dla wymiany myśli, rozmów o książkach i kulturze czytania.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...