poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zielona pracownia w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich

Data:

- REKLAMA -

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich z radością ogłasza swoje zwycięstwo w dziesiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia Projekt”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Inicjatywa ta miała na celu wspieranie tworzenia szkolnych pracowni dedykowanych naukom przyrodniczym, biologicznym, ekologicznym, geograficznym, geologicznym oraz chemiczno-fizycznym.

W ramach konkursu szkoła przedstawiła projekt nowoczesnej pracowni, która będzie służyć rozwijaniu zainteresowań uczniów w zakresie różnorodnych dziedzin naukowych. Maksymalna wysokość nagrody przyznawanej przez Fundusz nie mogła przekroczyć 20 procent kosztów całkowitego wdrożenia zaproponowanego projektu. Inicjatywa zyskała uznanie i została wyróżniona, co pozwoli zrealizować plany stworzenia nowoczesnego środowiska edukacyjnego dla uczniów.

Opracowany projekt modernizacji jednej z pracowni, która zamierza przekształcić się w nowoczesną Zieloną Pracownię, dostosowaną do potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnościami. Ta innowacyjna przestrzeń będzie kontynuacją wcześniejszej inicjatywy, w ramach której w poprzednim roku otworzono szkolny ogród botaniczno-sensoryczny.

Dzięki udziałowi w konkursie „Zielona Pracownia’2024”, Szkoła zdobyła wsparcie finansowe w wysokości 8.681,20 zł. W marcu bieżącego roku organ prowadzący szkołę, czyli Miasto Piekary Śląskie, złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pozyskana kwota dofinansowania stanowi już istotny wkład własny w realizację planowanego zadania. Dzięki temu Szkoła ma szansę pozyskać pełne środki niezbędne do otwarcia nowej pracowni już na początku przyszłego roku szkolnego.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...