wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowe życie na osiedlu Dworska – Zbożowa w Gliwicach: powstaną mieszkania na wynajem

Data:

- REKLAMA -

W sercu Gliwic, w dzielnicy Szobiszowice, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe: Dworska – Zbożowa. Inwestycja ta, realizowana w ramach programu „Mieszkanie +”, oferuje komfortowe i nowoczesne mieszkania dla osób o różnych potrzebach. Gliwce były samorządem, który jako jeden z pierwszych deklarowały udział w tym rządowym programie dostępności mieszkań na wynajem z opcją wykupu.

Pierwszy etap budowy, obejmujący budynek przy ulicy Dworskiej 10F, został już zakończony. 35 szczęśliwych rodzin odebrało klucze do swoich nowych „m” z rąk prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Program funkcjonuje od paru lat. Wcześniej kilkanaście rodzin również otrzymało lokum z tego programu: w sumie jest to 48 rodzin. Docelowo osiedle Dworska – Zbożowa będzie składało się z 12 budynków, oferując łącznie 328 mieszkań komunalnych i TBS-owskich.

Komfort i funkcjonalność

Budynek Dworska 10F to czterokondygnacyjny obiekt otoczony zielenią. Znajdują się w nim mieszkania o różnorodnych metrażach i rozkładach – od kawalerek po mieszkania trzypokojowe. Wszystkie lokale są wyposażone w nowoczesne instalacje i udogodnienia, takie jak:

-instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna

-centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa z miejskiej sieci ciepłowniczej

-piecyki elektryczne z płytą ceramiczną

-balkon

-komórka lokatorska

Do dyspozycji mieszkańców jest również winda, monitoring, suszarnia, wózkownia i rowerownia. Na terenie osiedla zaprojektowano także plac zabaw dla dzieci.

Ekologiczne rozwiązania

Osiedle Dworska – Zbożowa stawia na ekologię. Na dachu budynku Dworska 10F zamontowano instalację fotowoltaiczną, która generuje energię elektryczną. Inwestycja uwzględnia również rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu wody i ciepła.

Dogodna lokalizacja

Osiedle Dworska – Zbożowa położone jest w pobliżu centrum Gliwic, w dobrze skomunikowanej dzielnicy. W pobliżu znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola, place zabaw i tereny zielone. Dojazd do innych części miasta ułatwiają linie autobusowe i tramwajowe.

Plany na przyszłość

W sąsiedztwie osiedla zaplanowano budowę nowoczesnego żłobko-przedszkola, które pomieści blisko 370 dzieci. W dalszych planach jest również budowa 4 kolejnych budynków mieszkalno-usługowych w systemie TBS.

Nowe życie w Szobiszowicach

Osiedle Dworska – Zbożowa to nie tylko nowe mieszkania, ale także nowy impuls dla rozwoju dzielnicy Szobiszowice. Inwestycja ta przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców i tworzy przyjazną przestrzeń do życia dla rodzin.

Źródło: gliwice.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...