wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Elbląg wita wiosnę na rolkach – otwarcie toru wrotkarskiego Kalbar

Data:

- REKLAMA -

Elbląg, przywitawszy pierwsze promienie wiosennego słońca, zaprasza mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z końcem zimy lodowisko miejskie przekształciło się w tor wrotkarski Kalbar, który już w najbliższą sobotę, 9 marca, zostanie oficjalnie otwarty na nowy sezon. Otwarcie toru to sygnał dla miłośników rolek, wrotków, hulajnóg oraz rowerków biegowych, że nadszedł ich czas.

Tor wrotkarski Kalbar, po zimowym sezonie funkcjonowania jako lodowisko, na wiosnę i lato zamienia się w miejsce pełne sportowych emocji. Obiekt, który służyć będzie mieszkańcom do późnej jesieni, oferuje szerokie możliwości aktywnego wypoczynku – od jazdy na rolkach, przez różne dyscypliny drużynowe, takie jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, aż po tenis. To idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin oraz grup przyjaciół.

Na torze można korzystać z różnorodnych atrakcji od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00, przy czym organizatorzy zapowiadają wydłużenie godzin otwarcia w kolejnych miesiącach. Co ważne, korzystanie z toru i większości boisk jest całkowicie bezpłatne, jedynie za korzystanie z kortów tenisowych obowiązuje cennik dostępny na stronie internetowej.

Ewelina Przeworska, instruktor wrotkarstwa, zachęca wszystkich, zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych entuzjastów rolek, do wykorzystania tej wyjątkowej oferty. Podkreśla, że jazda na rolkach to doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu, która nie tylko wpływa korzystnie na kondycję fizyczną, ale też pozwala przełamać lęk przed upadkiem, ucząc bezpiecznych technik jazdy. Według niej, już po kilku treningach można stać się bardziej samodzielnym i pewnym siebie rolkarzem.

Otwarcie toru wrotkarskiego Kalbar w Elblągu to nie tylko świetna okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego z energią, ale również szansa na rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie nowych doświadczeń oraz budowanie społeczności osób z pasją do aktywności fizycznej. Zapraszamy wszystkich, by skorzystali z tej wyjątkowej oferty i dołączyli do grona miłośników rolek i wrotków w Elblągu.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Elbląg

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...