wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders w Krakowie. Drużyny rywalizowały na najwyższym poziomie!

Data:

- REKLAMA -

W minioną sobotę, 9 marca, Kraków stał się areną dla prawdziwego widowiska sportowego – Międzynarodowych Mistrzostw Cheerleaders 2024. To już trzynasta edycja tych niezwykle kolorowych i ekscytujących zawodów, które zgromadziły blisko 700 utalentowanych zawodniczek z Polski i innych zakątków świata. Wydarzenie miało miejsce w imponującej Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy przy ul. Ptaszyckiego 4.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od olśniewającego pokazu Cheerleaders Kraków, grupy, która istnieje od 2002 roku i liczy ponad 70 utalentowanych zawodniczek. To właśnie ich występ otworzył drzwi do intensywnych zmagań turniejowych, które dostarczyły publiczności niezapomnianych emocji.

W hali Hutnika można było podziwiać zespoły oraz duety reprezentujące szkoły, placówki oświatowo-kulturalne i kluby sportowe z całej Polski, a także zespoły zagraniczne. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: dzieci, juniorki młodsze, juniorki, seniorki, seniorki II (osoby powyżej 29 roku życia), co dodatkowo podkreślało różnorodność i inkluzję wydarzenia.

Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders 2024 to nie tylko widowiskowy taniec, ale także sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. Czworodzielne zawody obejmowały kategorie: Pom Dance Elite, Pom Dance Premier, Performance Cheer oraz Cheer. W ramach Performance Cheer, zawodnicy prezentowali zarówno Freestyle Pom (z użyciem charakterystycznych pomponów), jak i Cheer Jazz, gdzie kluczową rolę odgrywała synchronizacja zespołu i interpretacja muzyki.

Nie zabrakło również spektakularnych akrobacji powietrznych, takich jak Group Stunt oraz Partner Stunt, które wzbogaciły rywalizację o element widowiskowości i umiejętności technicznych.

Mistrzostwa w Krakowie miały również szczególne znaczenie dla uczestników, ponieważ były częścią Grand Prix Polski, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Dziewiąty rok z rzędu turniej w Krakowie przyczynił się do zbierania punktów, które wpływały na ogólny ranking i szansę na zdobycie Pucharu Polski.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki współpracy Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, Stowarzyszenia Cheerleaders Kraków oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Wsparcie finansowe województwa małopolskiego odegrało istotną rolę w sukcesie tego sportowego święta. Patronat medialny sprawowali m.in. Dziennik Polski i Gazeta Krakowska, co dodatkowo podkreślało rangę tych wyjątkowych zawodów.

Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders 2024 w Krakowie z pewnością zapisały się w historii jako wyjątkowe wydarzenie, łączące pasję, talent i sportową rywalizację na najwyższym poziomie.

Źródło: https://tarnow.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...