poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Roztoczański Park Narodowy wprowadzi niebawem nowe atrakcje

Data:

- REKLAMA -

Roztoczański Park Narodowy szykuje się do powitania nowych atrakcji, które mają na celu wzbogacenie oferty turystycznej tego wyjątkowego miejsca. Już niedługo miłośnicy przyrody będą mogli cieszyć się widokami z nowej wieży widokowej oraz podziwiać piękno parku z niezwykłej perspektywy, jaką oferuje kładka w koronach drzew.

Planowana trasa turystyczna w Zwierzyńcu zacznie się od niecodziennego podziemnego korytarza, który zapewni zwiedzającym wiedzę na temat różnorodności gleb Roztocza oraz pozwoli rzucić oko na modele systemów korzeniowych drzew. To edukacyjne wprowadzenie do świata przyrody ma za zadanie przybliżyć turystom unikatowe wartości tego regionu.

Podziemny korytarz poprowadzi odwiedzających do gruntowej ścieżki wzdłuż grzbietu wydmy, gdzie będzie można podziwiać stada koników polskich. Dalej, trasa wiedzie na wysokość około 25 metrów, gdzie kładka snuje się między koronami drzew, oferując niezapomniane widoki i perspektywę na park, niedostępną z poziomu ziemi. Na kładce przewidziano punkt widokowy z ławkami, idealne miejsce na chwilę odpoczynku i podziwiania panoramy Roztocza.

Wieża widokowa, która powstanie w Panasówce, będzie imponować swoją wysokością, dorównując trzynastopiętrowemu blokowi mieszkalnemu. Projekt przewiduje komfortowe miejsca odpoczynku dla osób zmęczonych wspinaczką, a z góry wieży będzie można podziwiać rozległe widoki na okolicę. Na wieży jednocześnie będzie mogło przebywać nie więcej niż 50 osób, co zapewni komfort i bezpieczeństwo wszystkim zwiedzającym.

Projekty nowych atrakcji zostały już wybrane w ramach konkursu architektonicznego, a obecnie trwają prace nad ich szczegółowym opracowaniem. Dyrekcja parku planuje, że dokumentacje będą gotowe jeszcze w tym roku, a budowa może ruszyć już w przyszłym. Dyrektor parku zapewnia, że montaż kładki nie będzie zbyt czasochłonny, dzięki wykorzystaniu gotowych elementów, które zostaną zmontowane na miejscu.

Wprowadzenie nowych atrakcji ma na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej Roztoczańskiego Parku Narodowego, ale również odciążenie niektórych jego części, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze względu na cenną przyrodę, na przykład takich jak Bukowa Góra. Oczekuje się, że nowe obiekty przyciągną część turystów, pozwalając na lepszą ochronę najbardziej wrażliwych terenów parku.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...