piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Jest nowy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Data:

- REKLAMA -

W drodze głosowania społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Kubiak, dotychczasowy dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, został wybrany na stanowisko rektora tej prestiżowej uczelni. Jego kadencja rozpocznie się 1 września 2024 roku.

Wybór prof. Kubiaka na rektora to wynik jego wieloletniego zaangażowania w rozwój uniwersytetu oraz szeroko uznanej działalności naukowo-badawczej. Profesor uzyskał poparcie 74,9% głosów uczelnianego kolegium elektorów, co świadczy o dużej akceptacji jego kandydatury w środowisku akademickim.

59-letni Krzysztof Kubiak jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Na tej samej uczelni obronił doktorat, uzyskał habilitację, a w 2018 roku otrzymał tytuł profesora. Jego kariera naukowa związana jest ściśle z wrocławskim uniwersytetem, gdzie przez wiele lat pełnił różnorodne funkcje, w tym prodziekana ds. studenckich oraz dziekana Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Prof. Kubiak jest również znany jako twórca wrocławskiej szkoły endoskopii weterynaryjnej, uznawanego za wiodący ośrodek badań endoskopowych. Ponadto, jest pomysłodawcą ogólnopolskiej koncepcji kształcenia i sylabusów dla sześciu specjalizacji II stopnia dla lekarzy weterynarii. Jego działalność naukowa koncentruje się na chorobach psów i kotów, z naciskiem na zastosowanie nowoczesnych technik diagnostycznych, takich jak endoskopia, ultrasonografia, elastografia czy rezonans magnetyczny. Profesor bada również choroby wewnętrzne innych gatunków zwierząt domowych, w szczególności koni.

Wybór prof. Krzysztofa Kubiaka na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to krok w kierunku dalszego rozwoju tej uczelni, który z pewnością przyczyni się do wzmocnienia jej pozycji w kraju i za granicą. Jego doświadczenie i zasługi naukowe stanowią solidną podstawę do skutecznego kierowania uniwersytetem w nadchodzących latach.

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...