poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Powstała Radomska Rada Kobiet

Data:

- REKLAMA -

Przedstawicielki świata biznesu, kultury, nauki i wielu innych środowisk zostały zaproszone do udziału w Radomskiej Radzie Kobiet, powołanej przez prezydenta. Rada ta będzie pełniła funkcję konsultacyjną i doradczą, zajmując się inicjowaniem oraz opiniowaniem działań dotyczących polityki rodzinnej, dostępności opieki zdrowotnej, ochrony przed przemocą, aktywizacji zawodowej oraz równouprawnienia we wszystkich dziedzinach życia.

Uroczyste rozpoczęcie działań Radomskiej Rady Kobiet odbyło się w Kamienicy Deskurów. Wśród uczestniczek znalazła się m.in. przewodnicząca komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wyraziła swoją radość z bycia w gronie tak wyjątkowych kobiet o imponujących osiągnięciach. Wyraziła przekonanie, że ich zaangażowanie przyczyni się do owocnej pracy Rady, która we współpracy z prezydentem będzie skutecznie podnosiła jakość życia kobiet w mieście.

Posłanka Gasiuk-Pihowicz podkreśliła unikalność Radomia, w którym dwie wiceprezydentki sprawują swoje funkcje, a kobiety mają duże szanse na zdobycie mandatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Zaznaczyła również, że trzy jedynki w pięciu okręgach są reprezentowane przez kobiety, co budzi satysfakcję i dumę z miasta.

Prezydent Radosław Witkowski wyraził uznanie dla działań podejmowanych na rzecz kobiet w mieście, podkreślając jednocześnie chęć wykorzystania doświadczenia członkiń Rady do realizacji kolejnych projektów. Podziękował zastępczyniom za inicjatywę powołania Rady Kobiet, widząc w tym zgodność z polityką samorządową, skierowaną na rozwijanie miasta i dostosowywanie się do potrzeb wszystkich mieszkańców. Prezydent wspomniał o dotychczasowych inicjatywach, takich jak wsparcie dla młodych mam powracających do pracy po urodzeniu dziecka, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach oraz plany budowy kolejnego placówki. Dodatkowo, podkreślił wsparcie dla programu in vitro oraz wprowadzenie znieczulenia zewnątrzoponowego przy porodzie. Wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę w kolejnej kadencji, gdzie doświadczenie zawodowe członkiń Rady będzie miało zastosowanie w różnych obszarach, przyczyniając się do realizacji projektów poprawiających jakość życia dla wszystkich mieszkańców Radomia.

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...