piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Biała Podlaska triumfuje jako Polska Stolica Recyklingu

Data:

- REKLAMA -

Biała Podlaska świętuje wyjątkowy sukces, zdobywając prestiżowy tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Miasto wyróżniło się na tle innych polskich miast, zbierając imponującą ilość prawie 32 ton elektrośmieci w ramach akcji trwającej od września do grudnia ubiegłego roku. To nie tylko sukces samorządu, ale przede wszystkim mieszkańców i lokalnych społeczności, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem w działania proekologiczne.

Wśród licznych inicjatyw szczególnie wyróżniła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia, której uczniowie zebrali i przekazali do recyklingu ponad 7 tysięcy zużytych elementów elektronicznych. Dzięki temu szkoła zdobyła główną nagrodę w kategorii elektro zwroty, otrzymując wsparcie finansowe w wysokości 50 000 zł. To wspaniały przykład, jak edukacja ekologiczna przekłada się na konkretne działania i pozytywnie wpływa na świadomość najmłodszych.

Prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk, podkreślił, że sukces miasta to efekt współpracy między samorządem, mieszkańcami, lokalnymi parafiami oraz spółką Wod-Kan. Specjalnie rozlokowane w różnych częściach miasta czerwone pojemniki na elektrośmieci, a także organizacja zbiórek przy parafiach, ułatwiły mieszkańcom oddawanie zużytego sprzętu elektronicznego.

Nagroda dla Białej Podlaskiej jest nie tylko wyróżnieniem, ale także zachętą do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska i promowania idei recyklingu. Miasto pokazało, że zaangażowanie społeczne, edukacja i odpowiednia infrastruktura mogą przynieść realne korzyści dla środowiska naturalnego.

To ważny krok ku bardziej zrównoważonej przyszłości, a tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu stanowi inspirację dla innych miast i gmin w Polsce, aby podejmowały podobne inicjatywy proekologiczne. Biała Podlaska udowodniła, że małą zmianą w codziennych nawykach można przyczynić się do dużych zmian na lepsze w naszym otoczeniu.

Źródło: bialapodlaska.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...