poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zakończenie naboru wniosków do XI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

Data:

- REKLAMA -

Mieszkańcy Lublina mają ostatnią szansę na zgłoszenie swoich projektów do XI edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na realizację wybranych inicjatyw aż 14,7 mln zł, dając tym samym społeczności lokalnej możliwość realnego wpływu na rozwój i poprawę jakości życia w mieście. Nabór wniosków kończy się 14 marca o godzinie 23.59.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojego pomysłu mogą liczyć na wsparcie Biura Partycypacji Społecznej, które oferuje pomoc w przygotowaniu wniosku. Wsparcie to dostępne jest zarówno osobiście, pod adresem ul. Gilasa 3, I piętro pok. 107, jak i zdalnie – telefonicznie oraz mailowo.

Warto zaznaczyć, że 13 marca o godzinie 17.00 w Przestrzeni Młodych przy ul. Prusa 2 odbędzie się ostatnie spotkanie informacyjne, skierowane szczególnie do młodzieży. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zaangażowania w budżet obywatelski i uzyskać cenne wskazówki dotyczące procesu składania wniosków.

Projekty można zgłaszać zarówno online, poprzez dedykowaną platformę, jak i tradycyjnie – w formie papierowej w Biurach Obsługi Mieszkańców. Ważnym elementem wniosku jest lista poparcia składająca się co najmniej z dwóch osób, w tym autora projektu.

Budżet Obywatelski Lublina klasyfikuje projekty w dwóch kategoriach: dzielnicowych, związanych z konkretnymi potrzebami mieszkańców poszczególnych dzielnic, oraz ogólnomiejskich, obejmujących szerszy zakres działań. Projekty dzielnicowe nie mogą przekraczać wartości 400 tys. zł, natomiast ogólnomiejskie – 1 mln zł, przy czym te drugie dzielą się na inwestycyjne i nieinwestycyjne.

Na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski dostępne są szczegółowe informacje, w tym aktualny regulamin oraz cennik miejski, które mogą okazać się niezwykle pomocne w procesie przygotowania wniosku.

To już jedenasta odsłona budżetu obywatelskiego w Lublinie, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tegorocznej edycji do tej pory wpłynęło około 80 zgłoszeń. Miasto zachęca do aktywnego uczestnictwa i przypomina, że każdy pomysł ma szansę na realizację, a zgłoszenia są przyjmowane do ostatniej chwili.

Źródło: UM Lublin

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...