piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Bydgoszcz będzie mieć nowoczesne Centrum Koordynowanej Opieki Długoterminowej

Data:

- REKLAMA -

W Bydgoszczy zakończono prace nad projektem nowoczesnego Centrum Koordynowanej Opieki Długoterminowej. Centrum to będzie oferować kompleksową opiekę oraz wsparcie dla osób starszych, schorowanych i ich rodzin. Usługi medyczne będą świadczone w ramach opieki całodobowej, dziennego wsparcia, długoterminowej opieki domowej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w tym poradni geriatrycznej i rehabilitacyjnej.

Centrum zapewni koordynowaną opiekę, wykorzystując nowe technologie medyczne do monitorowania stanu zdrowia pacjentów, co pozwoli na szybką reakcję w przypadku pogorszenia się ich kondycji. Placówka wprowadzi również nowoczesne formy terapii, takie jak hortiterapia, animaloterapia czy dietoterapia, już sprawdzone w funkcjonującym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, podkreślił, że celem jest wsparcie i otoczenie opieką osób wymagających długoterminowej opieki oraz ich rodzin. W ramach Centrum znajdą się ogrody zimowe i zewnętrzny ogród, gdzie będą organizowane zajęcia kulturalne i sportowo-gimnastyczne, w tym Tai Chi. Centrum będzie dysponować około 100 łóżkami.

Dodatkowo, Centrum planuje uruchomienie programu dostarczania posiłków dla seniorów „MEAL ON WHEEL” oraz wsparcia zdrowym cateringiem dostosowanym do leczonych chorób.

Dr Elżbieta Włodarczyk, dyrektorka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, zaznacza, że Centrum KOD jest odpowiedzią na potrzeby starzejącego się społeczeństwa i pozwoli na profesjonalną oraz kompleksową opiekę nad pacjentami wymagającymi różnych form wsparcia.

Źródło: Bydgoszcz.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...