poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kielecki Rower Miejski – start sezonu i specjalna promocja

Data:

- REKLAMA -

Od 16 marca mieszkańcy Kielc mogą ponownie korzystać z miejskich rowerów. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, system wypożyczalni rowerów został uruchomiony wcześniej niż planowano, co jest świetną wiadomością dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W ubiegłym roku kielczanie dokonali 140 tys. przejazdów, pokonując łącznie 450 tys. kilometrów, co świadczy o dużej popularności tego środka transportu.

Jak informuje Marcin Chłodnicki, wiceprezydent miasta, rower miejski stał się prawdziwym hitem wśród mieszkańców. Z myślą o jeszcze większym komforcie użytkowników, ponad 20 stacji rowerowych zostało przeniesionych w bardziej dogodne lokalizacje. Aktualnie, do dyspozycji użytkowników jest 300 rowerów na 58 stacjach, w tym 30 rowerów elektrycznych, a także rowery cargo i tandemy, idealne dla tych, którzy planują przewozić zakupy lub chcą cieszyć się wspólną jazdą.

Na inaugurację sezonu przygotowana została specjalna promocja – korzystanie z rowerów będzie możliwe za symboliczną opłatą 1 zł lub 50 groszy przez cały dzień, w zależności od wybranego modelu roweru. Poza okresem promocyjnym ceny za korzystanie z rowerów pozostają bez zmian, z różnicowaniem w zależności od czasu użytkowania i rodzaju roweru. Pierwsze pół godziny jazdy na rowerze klasycznym to koszt 1 zł, a na rowerze elektrycznym – 1,5 zł. Za użytkowanie rowerów cargo i tandemów przez pierwsze pół godziny należy zapłacić 2 zł.

Źródło: Radio Kielce

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...