piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rewitalizacja parku Tysiąclecia w Zielonej Górze

Data:

- REKLAMA -

Rewitalizacja parku Tysiąclecia przyniosła niesamowite zmiany, zamieniając go w miejsce pełne życia i kolorów. Dzięki posadzeniu aż 70 tysięcy roślin, w tym kwiatów, bylin, krzewów i drzew, park diametralnie zmienił swoje oblicze. Ale to nie tylko roślinność sprawia, że miejsce to zachwyca. Park oferuje teraz mnóstwo atrakcji: od tężni solankowej, przez leżaki do odpoczywania, rury do grania, aż po sprzęt do ćwiczeń. Nie zapomniano również o miejscach przyjaznych dla psów, jeży oraz miłośników historii.

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, podkreśla, że rewitalizacja parków w mieście, w tym parku Tysiąclecia, to efekt wykorzystania dostępnych programów i funduszy. Dzięki tym działaniom miejsca te stały się atrakcyjne dla mieszkańców i turystów, oferując nową jakość wypoczynku i rekreacji. W parku Tysiąclecia znajdują się nowe ścieżki, ławki, lampy, kosze, wyremontowane ogrodzenia i schody z poręczami, co jest istotne dla osób starszych. Nie brakuje też placów zabaw, drewnianych leżaków, wybiegu dla psów oraz fontann, które wkrótce zostaną uruchomione.

Wśród nowości w parku są także piękne aleje lipowe oraz nowe nasadzenia takie jak choiny kanadyjskie, wiśnie japońskie, katalpy czy magnolie. Tężnia solankowa, zbudowana z drewna modrzewiowego i działająca na zasadzie obiegu zamkniętego roztworu solanki, gdzie krąży 10 000 jej litrów, stanowi dodatkową atrakcję, przyciągającą nie tylko najstarszych mieszkańców miasta.

Rewitalizacja parku Tysiąclecia jest więc nie tylko inwestycją w zieleń, ale również w przestrzeń miejską sprzyjającą zdrowiu, relaksowi i integracji społecznej mieszkańców Zielonej Góry.

Źródło: Miasto Zielona Góra

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...