wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zakończyły się Chorzowskie Dni Promocji Zdrowia

Data:

- REKLAMA -

W hali MORiS w Chorzowie zakończyła się kolejna edycja Chorzowskich Dni Promocji Zdrowia. Była to wyjątkowa okazja dla mieszkańców miasta i okolic, by wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach z ekspertami. Wydarzenie zaplanowane na 16 marca, w godzinach od 9:00 do 13:00, było częścią działań mających na celu promowanie profilaktyki zdrowotnej.

Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz, podkreśla, że takie inicjatywy organizowane są od wielu lat i cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Dni Promocji Zdrowia to doskonała okazja, aby zwiększyć świadomość na temat profilaktyki oraz wcześniejszego wykrywania chorób.

Uczestnicy wydarzenia mieli szansę przeprowadzić badania słuchu, wzroku, USG, EKG, echo serca oraz skorzystać z konsultacji u specjalistów takich jak kardiolog, neurolog, ortopeda, podolog, diabetolog, dietetyk, psycholog czy fizjoterapeuta. Ponadto, przewidziane były testy alergologiczne dla dzieci, szkolenie z pierwszej pomocy oraz animacje dla najmłodszych.

W programie przewidziano także obecność krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, stanowiska Narodowego Funduszu Zdrowia z informacjami o programach profilaktycznych i leczeniu uzdrowiskowym oraz Zaćmobus, promujący profilaktykę zaćmy. NFZ będzie również przeprowadzał analizę składu ciała oraz wydawał kartę EKUZ chętnym uczestnikom.

Źródło: MORiS Chorzów

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...