poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Krakowie powstała wspaniała inicjatywa – otwarto wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Data:

- REKLAMA -

W Krakowie, od 16 lutego 2024 roku, otwarto miejską wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Inicjatywa ta, prowadzona przez krakowski MOPS na osiedlu Zielonym 15, ma na celu wsparcie codziennego funkcjonowania tych rodzin poprzez udostępnienie potrzebnego sprzętu.

Wypożyczenie sprzętu odbywa się bezpłatnie, jednak pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 5% wartości urządzenia. Decyduje kolejność zgłoszeń i dostępność sprzętu. Można to zrobić poprzez formularz online lub osobiście w siedzibie MOPS-u. Wypożyczalnia czynna jest trzy razy w tygodniu, od godziny 8:00 do 15:00. To ważna inicjatywa, która wprowadza realną pomoc dla mieszkańców Krakowa w potrzebie.

Zapotrzebowanie na wypożyczenie sprzętu składa się za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej https://wypozyczalnia.mops.krakow.pl./.

A w szerokiej ofercie wypożyczalni tej znajdują się różne wózki inwalidzkie, specjalne szyny i platforma, ułatwiająca przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym na wózkach, nosze, balkonik, obrotowe łóżko rehabilitacyjne, czwórnóg, materac przeciwodleżynowy z pompą, poduszka przeciwodleżynowa, basen do mycia głowy, mata ślizgowa, wózek toaletowy, kule pachowe, podnośnik wannowo-elektryczny i wiele, wiele innych sprzętów ułatwiających funkcjonowanie osób, które nie potrafią się samodzielnie poruszać w jakimś stopniu.

Źródło: https://www.rmf24.pl/, https://www.krakow.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...